Tablet HTC Flyer - pierwsze informacje

W Sieci pojawiły się informacje o nadchodzącym tablecie HTC Flyer. Urządzenie otrzyma "zwykły" system Android. Także reszta specyfikacji nie zachwyca.

Do nieoficjalnych informacji na temat tabletu HTC Flyer dotarł norweski portal Amobil. Jeśli dane te okażą się prawdziwe urządzenie stanowić będzie konkurencje przede wszystkim dla Samsunga Galaxy Tab.

HTC Flyer ma pracować pod kontrolą systemu Android Gingerbread (2.3), a nie przygotowywanej specjalnie pod tablety wersji Honeycomb. Podobno firma podjęła taką decyzję by jak najszybciej udostępnić urządzenie na rynku. Argument ten nie ma jednak potwierdzenia w rzeczywistości. Już niedługo pojawi się bowiem Motorola Xoom oraz tablet Toshiby, obydwa pracujące właśnie pod kontrolą Honeycomb.

Zobacz również:

  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021

Dalsza specyfikacja też nie zachwyca w momencie gdy na rynek wkraczają urządzenia z Tegrą 2. Flyer otrzyma jednordzeniowy procesor 1GHz Qualcomm MSM8255 oraz 1GB pamięci RAM i 4GB pamięci ROM. Użytkownik będzie korzystać z 7-calowego ekranu pojemnościowego pracującego w rozdzielczości 1025x600 pikseli. Do tabletu ma być dołączany rysik.

HTC Flyer wyposażono w dwie kamery. Tylną 5-megapikselową oraz przednią do wideokonferencji (1,3Mpix). Wiadomo już także, że tablet ma być wyposażony w łączność HSPA oraz wejście HDMI.

Flyer powinien pojawić się w sprzedaży na wiosnę. Według dotychczasowych doniesień europejskiej premiery nie należy się spodziewać wcześniej niż w kwietniu. W USA natomiast tablet pojawi się miesiąc wcześniej. Do tego czasu na pewno poznamy więcej szczegółów dotyczących specyfikacji oraz cenę urządzenia.