Tablet HTC Volantis z Androidem L może mieć w zestawie etui z klawiaturą

Nowy tablet HTC Volantis, który rzekomo jest projektowany przez tajwańską firmę na zlecenie Google, może być wyposażony w dodatkowe akcesorium w postaci etui zintegrowanego z klawiaturą. Ma ono działać podobnie jak keyboard cover do tabletu Microsoft Surface. Tablet ma być zaś sztandarowym urządzeniem Google pracującym pod kontrolą Androida L.

Pierwsze doniesienia o tablecie HTC Volantis pojawiły się przed tegoroczną konferencją Google I/O. Sprzęt miał być zaprezentowane razem z Androidem L już w czerwcu tego roku i dołączyć do linii urządzeń Nexus. Firma z Mountain View nie zdecydowała się jednak na prezentację zupełnie nowego tabletu, a jedynie poglądowej wersji systemu Android L.

Wiele osób uznało wtedy plotki o HTC Volantis o domniemanej kodowej nazwie HTC T1 za niewarte uwagi, ale doniesienia o tym sprzęcie nie ucichły. Wręcz przeciwnie, w związku zbliżającą się premierą Androida L o tym niezapowiedzianym jeszcze urządzeniu znów jest głośno. Urządzenie to ma mieć nietypowy, 9-calowy ekran o proporcjach 4:3. Oprócz tego producent ma zaoferować szereg najróżniejszych akcesoriów zaprojektowanych z myślą o nowym tablecie.

Zobacz również:

  • Chrome - historia aktualizacji [22.09.2021]
  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021
Tablet HTC Volantis z Androidem L może mieć w zestawie etui z klawiaturą

Jednym z takich akcesoriów do HTC Volantis ma być etui pełniące rolę fizycznej klawiatury. Patrząc na szkice zamieszczone przez serwis Android Police widać, że będzie ono działać na podobnej zasadzie, co Smart Cover do iPada. Połączenie etui z klawiaturą przypomina natomiast też dodatki Type Cover i Touch Cover do tabletu Microsoft Surface z Windows 8.1, które pozwalają na wprowadzanie tekstu.

źródło: androidpolice.com