Tablet LG G Pad 10.1 z Androidem 4.4 KitKat został zaprezentowany

Koreańska firma LG zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowego tabletu. Od teraz klienci oprócz udanego LG G Pad 8.3 mogą wybrać nieco większy model LG G pad 10.1. Urządzenie celuje w niższą półkę cenową, co potwierdza specyfikacja techniczna sprzętu.

Do oferty LG dołączył dzisiaj nowy tablet. LG G Pad 10.1 cechuje się, jak wskazuje nazwa, wyświetlaczem o przekątnej długości 10.1 cala. Producent zdecydował się na ekran o proporcjach 16:10 i rozdzielczości wynoszącej 1280 na 800 pikseli. Tablet napędzany będzie przez układ produkcji Qualcomma. Wybrana jednostka to czterordzeniowy Snapdragon 400 taktowany zegarem 1,2 GHz.

Specyfikację tabletu LG G Pad 10.1 dopełnia 1 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 16 GB pamięci na system, aplikacje i dane użytkownika. Pozostałe wyposażenie jest też do bólu standardowe: aparat 5 megapikseli, kamerka do wideorozmów 1,3 megapiksela, łączość Wi-Fi oraz slot na karty micro SD.

Tablet LG G Pad 10.1 z Androidem 4.4 KitKat został zaprezentowany

Nowy tablet LG ma pracować pod kontrolą Androida 4.4.2 KitKat, ale nie będzie to czysty Android. Producent wyposażył LG G Pad 10.1 w rozwiązania software’owe znane z najnowszego topowego smartfona firmy, czyli LG G3. Wśród funkcji przeniesionych ze sztandardowego telefonu do nowego tabletu znalazł się tryb zdjęć “selfie”, zabezpieczenie Knock Code, nowa klawiatura ekranowa i możliwość korzystania z dwóch aplikacji obok siebie jednocześnie.

LG G Pad 10.1 trafił właśnie do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, ale w innych regionach świata ma pojawić się w przeciągu najbliższego miesiąca. Urządzenie pod względem specyfikacji technicznej nie różni się od tabletów ze średniej półki od innych firm, więc o popularności sprzętu LG zadecyduje głównie cena.

źródło: LG