Tablet LG na początku roku wraz z nowym Androidem

LG najprawdopodobniej zaprezentuje pierwsze urządzenie typu tablet w pierwszym kwartale przyszłego roku. Firma chce poczekać na nową wersję systemu Android uznając, że obecny nie nadaje się do tego. Innego zdania jest Samsung, który do końca roku sprzeda milion egzemplarzy Galaxy Tab.

Reuters, powołując się na anonimowe źródła, poinformował, że pierwszego tabletu LG należy spodziewać się już na początku przyszłego roku. Urządzenie zostanie zaprezentowane w pierwszym kwartale 2011 roku i ma pracować na nowej wersji Androida nazwanej Honeycomb.

LG miało zaprezentować swoją nowość już w tym roku, jednak ostatecznie zrezygnowało z tych planów. Ponoć jest to związane z funkcjonalnością Androida 2.2 stworzonego głównie do obsługi smartfonów. Także inni producenci, w tym Acer, postanowili poczekać na nową wersję platformy bardziej dostosowaną do tabletów.

Zobacz również:

  • Polscy użytkownicy smartfonów muszą przygotować się na zmiany! Sprawdź, czy będziesz musiał wymienić telefon

Zupełnie inną drogą poszedł konkurent LG - firma Samsung, która już wypuściła tablet na dostępnej obecnie platformie mobilnej Google. Wszystko wskazuje na to, że była to dobra decyzja. Ich pracujący na Androidzie 2.2 tablet Galaxy Tab sprzedaje się świetnie. Tak przynajmniej twierdzi sam producent. Samsung przewiduje, że do końca roku urządzenie znajdzie milion nabywców. Ma się tak stać mimo, że Galaxy Tab jest dostępny na wybranych rynkach zaledwie od miesiąca i jeszcze nie miał premiery w Stanach Zjednoczonych.