Tablet Manta PowerTab MID05 - "wydajne" 7 cali za...499 zł

Tablet PowerTab MID05 to najnowszy produkt firmy Manta. Urządzenie cechuje się bardzo przystępną ceną i oferuje do dyspozycji użytkownika m.in. 7-calowy wyświetlacz oraz procesor pracujący z zegarem 1,2 GHz. Oczywiście nad całością czuwa mobilny system operacyjny Google Android.

Tablet Manta PowerTab MID05 powinien zainteresować osoby, które planują zakup tego typu urządzenia, lecz dysponują ograniczonym budżetem.

Producent podkreśla, że nowy tablet, nad którego pracą czuwa system mobilny Google Android, powinien poradzić sobie w zastosowaniach biznesowych i multimedialnych. Wyposażył go w 1,2-gigahercowy procesor, system Android 2.3 oraz baterię, która powinna pozwolić na maksymalnie sześć godzin pracy. Manta twierdzi ponadto, że PowerTab MID05 jest ponad pięciokrotnie szybszy od tabletów z rodziny EasyTab.

Prawie pełna specyfikacja urządzenia prezentuje się następująco:

Procesor: Boxchip A10 1,2 GHz, GPU 400MHZ

System operacyjny: Android 2.3

Pamięć RAM: 512MB

Pamięć wewnętrzna: 4 GB

Ekran: 7 cali TFT, 16:9, 800 x 480 pikseli (dotykowy pojemnościowy)

Internet: WiFi 802.11b/g

Czytnik kart: Micro SD (maks. 32 GB)

Złącza zewnętrzne: USB 2.0, HDMI

Kamera: TAK

Mikrofon: TAK

Audio: MP2/MP3/WAV/AAC/WMA

Video: MPEG1/2/4,MJPG,H263 (1280 x 720 pikseli),H264 (720× 480)

Zdjęcia: JPG/JPEG/PNG/BMP

Bateria: 4000 mAh

Napisałem "prawie pełna", gdyż w informacji prasowej, która do mnie trafiła, nie ma niestety tak istotnych danych jak waga oraz wymiary tabletu. Biorąc jednak pod uwagę szeroką ramkę otaczającą 7-calowy ekran, mogą one być spore.

Obecnie na stronie internetowej firmy Manta nie ma informacji o modelu PowerTab MID05.

Manta EasyTab MID04 - opinie

Oczywiście bez przeprowadzenia testów nowego tabletu nie można nic powiedzieć na temat jego funkcjonalności. Warto tutaj jednak przypomnieć, że na początku grudnia pisaliśmy o jeszcze tańszym modelu Manta EasyTab MID04, który został wyceniony na zaledwie 300 złotych. Po liczbie wejść na stronę mogę przyznać, że cieszył się on ogromnym zainteresowaniem internautów. Pojawiło się również kilka opinii osób, które twierdzą, że miały urządzenie w rękach lub je kupiły. Jeżeli jesteś nimi zainteresowany zapraszam tutaj.

_________________

Uważam, że to dobrze, że na rynku pojawiają się tablety w bardzo niskich cenach. Warto jednak przed zakupem takiego urządzenia pobawić się nim chwilę w sklepie, aby nie być później rozczarowanym