Tablet Microsoft Surface Mini pojawia się w kolejnych plotkach

W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące pomniejszonej wersji tabletu Surface od Microsoftu. Takie urządzenie powinno pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Co więcej, gigant z Redmond już podobno dwukrotnie przymierzał się do zapowiedzi Surface Mini.

Wraz z wydaniem systemów Windows 8 i Windows RT Microsoft wprowadził do swojej oferty dwa tablety z linii Surface. Były to Surface Pro z procesorem Intela i pełnym systemem Windows 8 oraz Surface RT z procesorem ARM i systemem Windows RT ograniczonym do interfejsu Modern UI. W rok od ich premiery do sprzedaży trafiła druga generacja tych urządzeń. Nie zmieniła się jednak przekątnej ich ekranów, a producent po raz kolejny zdecydował się na panele o przekątnej długości 10.1 calowi.

Niewykluczone jednak, że jeszcze w tym roku pojawi się trzecie urządzenie z rodziny Surface. Miałby to być Surface Mini z ekranem o przekątnej długości 8 cali. Jak donosi serwis Slashgear, Microsoft już dwukrotnie przymierzał się do premiery tego urządzenia, ale z niewiadomych powodów zrezygnował i pozostał przy dwóch większych tabletach. Ma się to jednak zmienić w tym roku i Surface Mini ma trafić finalnie do sprzedaży.

Zobacz również:

Tablet Microsoft Surface Mini pojawia się w kolejnych plotkach

Niestety, nadal jest zbyt wcześnie, żeby mówić o specyfikacji tabletu oraz o spodziewanej cenie. Jak na razie jedyne informacje dotyczące tego tabletu dotyczą ekranu. Ma być to ośmiocalowy panel wspierający rysik. Sprzęt ma być ponadto dostępny wraz z akcesoriami, jak np. etui z wbudowaną klawiaturą. Premiera urządzenia ma nastąpić jednak dopiero na jesieni, czyli w okolicach września lub października 2014 roku.

źródło: slashgear.com