Tablet NVIDIA Shield na zdjęciu

W Sieci pojawiło się zdjęcie przedstawiające rzekomo przeznaczony dla graczy tablet NVIDIA Shield.

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje na temat planów NVIDII związanych z rynkiem mobilnym. Wynikało z nich, że zamierza się ona skupić na tworzeniu urządzeń z najwyższej półki. Przedstawicielem nowej polityki ma być Shield Tablet, który zagościł już w bazie Global Certification Forum (GCF), i który zostanie prawdopodobnie wyposażony w układ Tegra K1 z wbudowanym modułem 3G, 7,9-calowy ekran o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, sporo pamięci wewnętrznej oraz pojemną baterię. Urządzenie to dedykowane będzie graczom oferując dodatkowo do ich dyspozycji bezprzewodowy pad.

Warto dodać, że Shield Tablet to prawdopodobnie druga generacja przenośnej konsoli Shield. To spore zaskoczenie, ponieważ oczekiwaliśmy raczej kolejnej przenośnej konsoli, a nie tabletu.

NVIDIA Shield Tablet na zdjęciu

Kilkadziesiąt godzin temu mikrobloger Evan Blass (@evleaks) zaprezentował na Twitterze zdjęcie mające podobno przedstawiać to urządzenie:

NVIDIA Shield Tablet

NVIDIA Shield Tablet

Jeżeli jest ono prawdziwe, powinniśmy się spodziewać urządzenia bardzo podobnego do tabletu Nvidia Tegra Note, który został wprowadzony na rynek w drugiej połowie 2013 roku.