Tablet Nokia Lumia 2520 z LTE trafia do sprzedaży w Polsce

Pierwszy duży tablet Nokii wyposażony w system Windows 8.1 RT trafia do sprzedaży w Polsce. Urządzenie charakteryzuje się bardzo dobrą specyfikacją i wsparciem łączności LTE, ale zaproponowana cena jest naprawdę wysoka.

Lumia 2520 to tablet wyprodukowany przez fińską firmę Nokia. Producent wyposażył go w system Windows 8.1 RT, który posiada preinstalowany pakiet Office. Niestety ze względu na brak klasycznego procesora w architekturze x86 niemożliwe było wgranie pełnej wersji systemu operacyjnego, przez co na urządzeniu można instalować wyłącznie kafelkowe aplikacje z Windows Store napisane z myślą o interfejsie Modern UI.

Tablet Nokia Lumia 2520 ma 10,1 calowy ekran o rozdzielczości Full HD, a do dyspozycji użytkownika oddane zostało 32 GB pamięci wewnętrznej wraz ze slotem na karty microSD. Urządzenie napędza czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktowany zegarem 2,2 GHz wspomagany przez 2 GB pamięci RAM. Oprócz tego producent chwali się bardzo szybkim modułem LTE i głównym aparatem z optyką Carl Zeiss robiącym zdjęcia o wielkości 5,7 megapiksela.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [18.10.2021]
  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [15.10.2021]
Tablet Nokia Lumia 2520 z LTE trafia do sprzedaży w Polsce

Użytkownicy mogą też dokupić dedykowaną urządzeniu klawiaturę, która wygląda i działa podobnie do Touch Cover z tabletów Surface produkcji Microsoftu. Niestety, sprzęt Nokii w Polsce został wyceniono bardzo drogo i nawet bez akcesorium w postaci klawiatury tablet Lumia 2520 z ograniczonym systemem Windows RT kosztuje więcej, niż wiele pełnoprawnych notebooków i komputerów hybrydowych, a cena tabletu wynosi dokładnie 2699 złotych.

źródło: media2.pl