Tablet Nokia N1 (klon iPada mini 3) z Androidem 5.0 Lollipop wykupiony w kilka minut

Tablet Nokia N1 trafił do przedsprzedaży w Chinach. Tamtejsi konsumenci udowodnili, jak bardzo przypadło im do gustu to urządzenie.

Nokia N1 to pierwszy pracujący pod kontrolą Androida (konkretnie 5.0 Lollipop) tablet sygnowany fińską marką. Produkowany on jest przez firmę Foxconn (w jego projekt zaangażowani byli jednak ponoć mocno inżynierowie Nokii) i konkurować ma m.in. z tabletem Apple iPad mini 3 (czytaj: Nokia N1 kontra Apple iPad mini 3), do którego jest bardzo podobny, i który m.in. pod względem wydajności, a przede wszystkim atrakcyjności ceny pozostawia w tyle. Potwierdzają to poniższe zdjęcia i benchmarki, które pojawiły się w ostatnim czasie w Sieci (1, 2).

Chińscy konsumenci doceniają stosunek możliwości do ceny

Nokia N1 została wyceniona na 249 USD. Właśnie w tej cenie trafiła do przedsprzedaży w Chinach. Foxconn przygotował partię 20 tysięcy sztuk, która, jak się okazało, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem chińskich konsumentów. Wszystkie dostępne egzemplarze zostały bowiem sprzedane w zaledwie 4 minuty i 2 sekundy.

Co z europejskimi konsumentami?

Po tak udanym starcie wydaje się, że Nokia N1 prędzej czy później trafi również do Europy. Najpewniej cena zostanie zamieniona na euro, co da nam po przeliczeniu ok. 1100 zł. Biorąc jednak pod uwagę możliwości tego urządzenia oferta wydaje się bardzo atrakcyjna. To zaś, że produkuje je firma Foxconn nie powinno mieć większego znaczenia. iPad mini też przecież nie jest produkowany przez Apple.