Tablet PC z Centrino 2 od HP

W ofercie koncernu HP pojawił się nowy tablet PC o oznaczeniu Compaq 2730p. Urządzenie zbudowano w oparciu o technologię Intel Centrino 2.

Kilka dni temu swoją opóźnioną premierę miała najnowsza mobilna platforma Intela o nazwie Centrino 2 (więcej ne jej temat można znaleźć w artykule pt. "Intel wprowadza Centrino 2"). Firma HP zaprezentowała właśnie najnowszy tablet PC, zbudowany w oparciu o nią. Mowa tu o przeznaczonym do biznesowych zastosowań i korzystającym z technologii Intel vPro modelu o oznaczeniu Compaq 2730p.

Urządzenie oferuje 2 GB pamięci DDR2, 12,1-calowy obrotowy wyświetlacz o rozdzielczości WXGA oraz pracujący z częstotliwością 1,86 GHz procesor Intel Core 2 Duo L9400. Dane zapisywane są na dysku twardym o pojemności 120 GB, natomiast za przetwarzanie grafiki odpowiada zintegrowany układ GMA 4500MHD (chipset Mobile Intel GM45 Express). Całość pracuje pod kontrolą systemu Windows Vista Business i pozwala na komunikację bezprzewodową za pomocą karty sieciowej Intel Wireless WiFi Link 5100.

Niestety cena urządzenia oraz jego dokładna data wprowadzenia do sprzedaży na rynku europejskim nie zostały podane. Jego zdjęcie można znaleźć pod tym adresem.