Tablet Samsunga z Windows 7 i wysuwaną klawiaturą

Samsung Gloria - tak podobno ma się nazywać kolejny tablet szykowany przez koreańskiego producenta elektroniki. 10-calowe urządzenie będzie pracować pod kontrolą Windows 7 i skrywać w sobie wysuwaną klawiaturę QWERTY.

Sukces Samsunga Galaxy Tab spowodował zapowiedź szerszej ekspansji koreańskiej firmy na rynku tabletów. Na przyszły rok planowanych jest kilka urządzeń przeznaczonych dla różnych grup odbiorców. Na razie Samsung nie zdradza szczegółów dotyczących nowych modeli jednak francuski serwis Blogeee donosi, że jeden z nich będzie bardzo nietypowym przedstawicielem swojego "gatunku".

Samsung Gloria, bo tak nazywać się ma urządzenie, będzie najprawdopodobniej skierowane do użytkowników biznesowych. Świadczy o tym przede wszystkim zastosowanie systemu operacyjnego Windows 7 oraz obecność dużego, 10-calowego ekranu dotykowego.

To co najbardziej zadziwia w urządzeniu to zastosowanie pełnej klawiatury QWERTY. To nietypowe dla tabletów rozwiązanie w połączeniu z dużym ekranem i systemem Windows bardziej kojarzy się z netbookami. Najwyraźniej Samsung przewiduje, że tego typu kombinacja ma szanse na sukces rynkowy.

Według Blogeee, Samsung Gloria ma się pojawić na rynku w marcu lub kwietniu 2011 roku.