Tablet TENQ P07 - Ubuntu, Intel Atom 1,6 GHz

Wszyscy czekają na CES 2011 i nowe tablety NEC, Asusa lub Motoroli. Tymczasem na Dalekim Wschodzie, trochę po cichu powstaje komputer typu tablet z linuksowym systemem Ubuntu. Na pokładzie: procesor Intel Atom 1,6 GHz, 2 GB pamięci RAM i wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala.

Nowy tablet Ubuntu opisał chiński blog technologiczny Giz-China. W Sieci pojawiły się fotografie i klipy wideo prezentujące sprzęt. Później, autorzy serwisu Gadgetizor dostrzegli, że komputer jest łudząco podobny do TENQ P07, który wydawano dotąd wyłącznie z Windows 7.

Nowa wersja TENQ P07 miałaby korzystać z systemu Ubuntu Netbook Edition 10.10 ("Maverick Meerkat"). Środowiskiem graficznym jest tu Unity, a w temacie sprzętu, wymienić można 1,6-gigahercowy procesor Atom, 2 GB pamięci operacyjnej i dysk SSD o pojemności 32 GB.

Zobacz również:

  • Canonical ogłasza Ubuntu Pro dla Google Cloud
  • Bootcampy programistyczne - co to jest, jak wybrać kurs dla siebie i przegląd ofert
  • Honor V7 Pro - Chińczycy zapowiadają nowy tablet

Tablet jest wyposażony w dwa porty USB, Bluetooth, wyjście HDMI i gniazda microSD. Jest też komunikacja WLAN i kamera internetowa, przydatna m.in. w rozmowach wideo.

TENQ P07 pojawi się w Chinach w okolicach marca 2011 roku. Twórcy zakładają szybką dystrybucję w USA i Europie. Wraz z tabletem będzie można zamówić pokrowiec z wbudowaną klawiaturą.