Tablet Tegra Note 7 od Gigabyte z Androidem zaprezentowany

Gigabyte Tegra Note 7 to nowy tablet dostępny w sprzedaży na polskim rynku. Urządzenie będzie wyróżniało się na tle konkurencji zastosowaniem w nim procesora Nvidia Tegra 4 wyposażonego w procesor graficzny Nvidia GeForce.

Do portfolio produktowego firmy Gigabyte trafił nowy model siedmiocalowego tabletu. Urządzenie nosi nazwę Tegra Note 7 i ma rozdzielczość ekranu 1280 na 800 pikseli. Najważniejszym elementem specyfikacji, który ma wyróżnić sprzęt na tle konkurencji jest zastosowany układ SoC (system on chip). Gigabyte zdecydował się na umieszczenie w tablecie procesora produkcji Tegra 4 od Nvidii.

Tablet Tegra Note 7 od Gigabyte z Androidem zaprezentowany

Procesor Nvidii ma cztery rdzenie główne i jeden pomocniczny przeznaczony do mniej wymagających działań wspierany przez 1 GB pamięci operacyjnej RAM. W środku układu umieszczono też GPU Nvidia GeForce o 72-rdzeniach. Specyfikację tabletu dopełnia 16 GB wbudowanej pamięci i slot na karty microSD.

Zobacz również:

Na pokładzie znalazł się aparat o rozdzielczości 5 megapikseli pozwalający na robienie zdjęć w trybie HDR i głośniki stereo wyposażone w bass reflex. Całość wyposażono w akumulator o pojemności 4100 mAh, który według producenta ma zapewnić 10 godzinny czas pracy.

Tablet Gigabyte Note 7 od samego początku będzie pracował pod kontrolą systemu Android w wersji 4.4 KitKat. Urządzenie oferowane będzie w Polsce w cenie 830 złotych, ale widoczne w materiałach promocyjnych etui typu smart cover, które zaprezentowane razem z tabletem, trzeba będzie dokupić osobno. W pudełku znajdzie się natomiast rysik Nvidia DirectStylus, który ułatwi pracę z programami graficznymi.