Tablet Wacom PL-500

Firma Wacom przedstawiła PL-500, tablet graficzny z wyświetlaczem LCD i ponad setką wrażliwych na dotyk graficznych narzędzi Corel Painter Classic.

Przedstawiony przez Wacom PL-500 składający się z tabletu graficznego i dotykowego wyświetlacza LCD przyjmuje polecenia wydawane za pomocą elektronicznego pióra przystawianego bezpośrednio do ekranu i oferuje rozdzielczość 1,024 x 768 pikseli z 24 bitową głębią kolorów.

PL-500 wyposażony jest w 15,1 calowy wyświetlacz, szerszy kąt widzenia oraz lepszą jasność i kontrastowość w porównaniu ze swoim poprzednikiem PL-400. Monitor posiada dwa wyjściowe przewody - jeden podłączony do karty graficznej za pomocą połączenia DVI,a drugi przez port USB. Tablet zaopatrzony jest w aplikację Corel Painter Classic oferującą ponad 100 wrażliwych na dotyk narzędzi graficznych.

Elektroniczne pióro reaguje na przyciskanie, posiada wbudowane narzędzie gumki do ścierania oraz dwa przełączniki, które można zaprogramować na wykonywanie określonych funkcji (podobnie jak przyciski myszki). Produkt wymaga Maca z portem USB i kartą graficzną współpracującą z Mac OS 8.52 lub nowszym. Dostawy mają się rozpocząć pod koniec bieżącego miesiąca, a cena PL-500 wynosi 2,190 GBP.

www.wacom.com


Zobacz również