Tablet iPad 3 - dzisiejsze doniesienia na temat "tabletowych" planów Apple

Następna generacja tabletu Apple zostanie najprawdopodobniej zaprezentowana oficjalnie już 7 marca. Do tego czasu w Sieci będą jednak pojawiały się różne, bardziej i mniej wiarygodne doniesienia na temat "tabletowych" planów firmy z Cupertino. Postanowiliśmy zebrać najświeższe z nich.

Nadchodzi Apple iPad 3

28 lutego firma Apple wysłała do dziennikarzy zaproszenia na konferencję, która ma się odbyć 7 marca w San Francisco. Można w nich przeczytać m.in:

"Mamy coś, co naprawdę musicie zobaczyć. I dotknąć."

Oczywiście Apple nie przyznało otwarcie, że chodzi o następną generację tabletu iPad, lecz o cóż innego mogłoby chodzić?

Ach te spekulacje...

Oczywiście, jak w przypadku każdego bardzo oczekiwanego przez fanboy'ów i konkurencję Apple urządzenia, do czasu jego prezentacji w Internecie będą się pojawiały mniej, lub bardziej prawdopodobne informacje związane z "tabletowymi" planami firmy z Cupertino. Poniżej znajdziecie porcję dzisiejszych tego typu doniesień; wszystkie pojawiły się na łamach serwisu DigiTimes.com.

I. Nadchodzi "mały" iPad

Po raz kolejny powróciła kwestia iPada oferującego 7,85-calowy wyświetlacz. Z informacji podanych przez serwis DigiTimes.com wynika, że partnerzy produkcyjni firmy Apple dostarczyli już do Cupertino pierwsze próbki tabletu "mini" do "weryfikacji".

Masowa produkcja urządzenia, które miałoby stanowić konkurencję dla popularnego 7-calowego tabletu Kindle Fire Amazona, powinna się rozpocząć w trzecim kwartale tego roku, natomiast jego cena oscylować w przedziale 249-299 USD.

II. Wersje iPada 3 i "okrojona" wersja iPada 2

DigiTimes.com twierdzi również, że Apple 7 marca zaprezentuje iPada 3 w dwóch wersjach - 16 GB i 32 GB. Ponadto wraz z nim zamierza udostępnić konsumentom "okrojoną" wersję iPada 2, która zaoferuje 8 GB wewnętrznej pamięci oraz będzie kosztowała 349-399 USD. Towarzyszyć temu ma obniżka 16-gigabajtowej wersji urządzenia do poziomu 449 USD.

III. Problemy z wyświetlaczami

Ostatnie doniesienia dotyczą wyświetlaczy Retina dla iPada 3. Wynika z nich, że mogą wystąpić tutaj pewne problemy z dostawą odpowiedniej ich ilości, które miałyby zostać rozwiązane dopiero w II kwartale tego roku.

Wedle wcześniejszych informacji Apple zamówiło u dostawców aż 70 milionów ekranów o rozdzielczości 2048 х 1536 pikseli. Ich produkcją zajęły się trzy firmy: Sharp (zastąpił Chimei Innolux (CMI)), LG Display i Samsung Electronics.

To już koniec dzisiejszych spekulacji na temat "tabletowych" planów Apple. Jeżeli by się one potwierdziły, oznaczałoby to, że "jabłkowe" tablety miałyby swoich przedstawicieli w kilku segmentach tego prężnie rozwijającego się ryku.

Ciekawe czego nowego dowiemy się jutro...