Tablet iPad ma swojego klona

Od pół roku jest na rynku, wygląda jak iPad i nawet kosztuje w przybliżeniu tyle samo. To P88, komputer wyprodukowany przez chińskiego producenta Shenzhen Great Loong Brother Industrial.

Gdy Shenzhen Great Loong Brother Industrial wprowadzał P88 na rynek pojawiły się głosy, że jest podobny do tabletu Apple'a, który jeszcze długo musiał czekać na swoją premierę. P88 zadebiutował w sierpniu ubiegłego roku, był również prezentowany na berlińskich targach elektroniki Internationale Funkausstellung.

P88 ma wymiary 280x180x22 mm, wyposażono go w dysk twardy o pojemności 160 GB i waży około kilograma. Ma trochę mniejszą rozdzielczość dotykowego wyświetlacza niż iPad - 1024x600 pikseli. Tablet Apple'a wyposażono w wyświetlacz o rozmiarach 1024x768 pikseli.

Największe różnice dotyczą czasu pracy baterii. Chiński tablet działa jedynie przez półtorej godziny, podczas gdy baterie w komputerze Apple'a umożliwiają pracę aż przez 10 godzin. Twórcy P88 zdecydowali się też zaopatrzyć swój tablet w porty USB 2.0 oraz LAN. Ma on też wbudowaną 1,3 megapikselową kamerę. Urządzenie może działać pod kontrolą systemów Windows XP, Vista, 7 oraz Linux. P88 kosztuje w Chinach 360-380 dolarów.

Premiera iPada, która stała się prawdziwym wydarzeniem medialnym branży IT z pewnością zachęci innych producentów do tworzenia "ipadopodobnych" urządzeń. Toteż P88 prawdopodobnie nie jest jedynym tabletem, łudząco podobnym do iPada, który pojawi się na rynku.

Szczegółowe dane techniczne i zdjęcia P88 zamieszczono na stronie chińskiego producenta.

źródło: Yahoo