Tablet od Apple już niedługo?

Inżynierowie z firmy Apple zbudowali prototyp tabletu i obecnie trzy tajwańskie firmy oceniają koszty masowej produkcji takiego urządzenia. Niewykluczone, że pojawi się ono w sprzedaży już w połowie przyszłego roku.

Tajwańskie źródła donoszą, że firmy Quanta i Hon Hai Precision Industry, które już teraz produkują dla Apple notebooki i inne urządzenia, oceniają koszty produkcji i możliwe terminy realizacji. Żadnych bliższe szczegóły nie są znane, gdyż obie firmy podpisały zobowiązania zakazujące udostępniania informacji na temat "Tablet Mac'a".

Nieoficjalne doniesienia sugerują, że produkt przeznaczony będzie raczej na rynek konsumencki niż biznesowy. Pod uwagę brane jest także zastosowanie w edukacji. Mówi się, że oprócz typowych funkcji komputera jest on zaprojektowany także z myślą o bezprzewodowym sterowaniu innymi urządzeniami elektronicznymi w domu, takimi jak na przykład centra multimedialne.

Nowy tablet będzie wyposażony w procesor firmy Intel i ma mieć także możliwość podłączenia do stacji dokującej, wyposażonej w interfejs HDMI oraz dodatkową pamięć masową.