Tablet z 21,5-calowym ekranem? Czy to ma sens?

Japońska firma Kouziro wprowadziła do swojej oferty nowy tablet noszący oznaczenie FT103. Dlaczego warto o nim napisać? Ze względu na przerażająco wielki wyświetlacz, którego przekątna wynosi aż 21,5 cala.


Kouziro FT103 to przerażająco wielki tablet (wymiary: 512,8 x 353 x 24,8 mm, waga: 5 kg), który został wyposażony w 21,5-calowy ekran pozwalający na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Google Android 4.0 oraz dwurdzeniowego procesora Texas Instruments OMAP 1 GHZ. Ponadto oferuje do dyspozycji użytkownika:

- 1 GB pamięci RAM

- 8 GB wewnętrznej pamięci flash

- moduł WiFi

- kamerę internetową

- wyjście HDMI

- microUSB

- microSD

Tablet dysponuje również specjalną podpórką pozwalającą np. na wygodne oglądanie filmów. Jego cena (po przeliczeniu z jenów) to ok. 440 USD.

Kolejny duży tablet

Warto przypomnieć, że o nieco mniejszym tablecie mieliśmy już okazję pisać przy okazji prezentacji Asusa Transformer AiO, czyli podobnego do iMaka komputera, który cechuje się hybrydową konstrukcją. Dzięki niej możliwe jest odłączenie ekranu i wykorzystywanie go jako wielkiego tabletu.

Komentarz

Podstawową cechą tabletu będącą również jego największą zaletą jest wielka mobilność. Biorąc to pod uwagę wydaje się, że nazywanie Kouziro FT103 tabletem jest chyba nadużyciem. Co ja mówię chyba. Jest wielkim nadużyciem! Nie dość bowiem, że urządzenie to jest wielkie i ciężkie, to dokładnie sprawdzając jego specyfikację na stronie producenta nie znalazłem żadnej informacji o wbudowanym akumulatorze. Wygląda więc na to, że musi ono być stale podłączone do prądu.

Jeżeli nie tablet, to co to w takim razie jest? Być może po prostu komputer AIO wyposażony w dotykowy ekran? Chyba też nie, gdyż biorąc pod uwagę jego wydajność, nie ma się on raczej czym chwalić.

Za 440 USD otrzymujemy więc słaby komputer z dużym ekranem dotykowym, który pozwalać nam będzie na oglądanie filmów, surfowanie po internecie i zabawę z "tabletowymi" grami.

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku sprzętu Asusa, którego hybrydowa konstrukcja bardziej przypadła mi do gustu.

_________________________

Co sądzicie o tak dużych tabletach? Czy mają one waszym zdaniem szansę poważniej zaistnieć na rynku?