Tablet z "golusieńkim" Androidem i rosyjskim rodowodem. Bezpieczny i wytrzymały

Rosyjskie Ministerstwo Obrony pracuje nad stworzeniem własnego tabletu korzystającego z odchudzonej wersji Androida. Urządzenie cechować ma się wyjątkowo wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Opracowywane od pięciu lat przez rosyjskie Ministerstwo Obrony tablety będą bazowały na odchudzonej wersji Androida (ma ona być jednak w pełni funkcjonalna), która minimalizuje potencjalne zagrożenia m.in. poprzez odcięcie wszystkich usług Google'a. Chodzi o to, aby wyeliminować wszelkie funkcje wysyłające prywatne dane użytkownika.

Urządzenie przeznaczone będzie przede wszystkim dla rosyjskiej armii i rządu, lecz niewykluczone również, że trafi w ręce prywatnych obywateli i pracowników tak potężnych firm jak Gazprom. W dwóch pierwszych przypadkach będzie się cechowało wzmocnioną konstrukcją, która ma być odporna na wstrząsy i wodoodporna.

Nowy system, który według twórców jest "odporny na ataki hakerów" i może być łatwo przystosowany do smartfonów, trafi w pierwszej kolejności do armii, natomiast pod koniec roku pojawi się w sprzedaży w cenie 15 000 rubli (według dzisiejszego kursu otrzymujemy 1552 zł lub 467 USD).