TabletPC i notebook w jednym

Chińska grupa Lenovo, nowy właściciel działu komputerów osobistych koncernu IBM, wprowadza na rynek swój pierwszy laptop wykorzystujący pióro elektroniczne. ThinkPad X41 oparty jest na opracowanym przez Microsoft projekcie Tabletu PC, który łatwo przekształcić w notebooka. Według przedstawicieli firmy, klienci, zwłaszcza działający w branży medycznej, od dawna oczekiwali takiego urządzenia.

TabletPC i notebook w jednym

TabletPC ThinkPad X41

X41 wyposażony jest w 12,1-calowy, dotykowy ekran, przykrywający klawiaturę, gdy używany jest jako tablet - do wprowadzania informacji i sterowania urządzeniem służy elektroniczne pióro. W każdej chwili można podnieść i odwrócić ekran (o 180 stopni), zmieniając urządzenie w jeden z najmniejszych i najlżejszych notebooków na rynku.

Komputer wykorzystuje technologię Intel Centrino. Podstawowa konfiguracja to procesor Pentium M 758, 256 MB pamięci DDR2, 40 GB dysk twardy i zintegrowany czytnik odcisków palców. Architektura urządzenia w pozwala na łatwe dołączenie nowych elementów (takich jak czytnik CD i DVD kosztujący 219 USD). ThinkPad X41 korzysta z systemu operacyjnego Windows XP Tablet PC Edition.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?

Producent zapowiada, że nowy tablet dostępny będzie 14 czerwca w cenie 1889 USD. Jego wprowadzenie jest finalnym krokiem operacji o której pisaliśmy m.in. w artykule Lenovo zakończyło przejęcie działu PC od IBM

Więcej informacji: Lenovo


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: