Tablety Apple iPad nie tylko dla polskich przedstawicieli rządu

Polski sejm od 2011 roku korzysta z tabletów marki Apple. Dzisiaj pojawiła się informacja, że ostatnia generacja tych urządzeń trafi do przedstawicieli rządu innego państwa. Wielka Brytania chce wyposażyć w iPady Air 2 wszystkich 650 członków parlamentu.

Wprowadzenie tabletów iPad 2 jako obowiązkowego wyposażenia każdego z 500 posłów w Polsce wywołało wiele kontrowersji i budziło to wątpliwości związane z bezpieczeństwem poufnych danych. Obywatele byli nastawieni sceptycznie biorąc pod uwagę sumaryczny koszt tej inwestycji, ale przedstawiciele rządu przekonywali, że pozwoli to zaoszczędzić na drukowaniu papierowych dokumentów.

Po kilku latach kwestia iPadów jako sprzętów nabywanych przez państwo dla polityków powrócił w Wielkiej Brytanii. Rząd ma zamiar zakupić 650 egzemplarzy tabletu Apple iPad Air 2 dla każdego z parlamentarzystów. Koszt inwestycji w te urządzenia ma wynieść 200 tys. funtów, czyli w przeliczeniu ponad 1,1 mln zł.

Rząd w Wielkiej Brytanii będzie korzystał z najnowszych iPadów

Rząd w Wielkiej Brytanii będzie korzystał z najnowszych iPadów

Brytyjscy politycy za taką cenę nie dostaną jednak najlepszych tabletów w ofercie Apple. Rząd zdecydował się na iPada Air 2 w wersji ze slotem na kartę SIM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Ten model został uznany za atrakcyjny cenowo. Szukano bezpiecznego tabletu umożliwiającego łączność komórkową, który ma dużą szansę na długie wsparcie producenta.

Co ciekawe, z 650 członków parlamentu aż 209 już wcześniej było użytkownikami tabletów marki iPad. Wygląda na to, że brytyjski rząd zmienił podejście do tabletów Apple. Jeszcze w 2013 roku David Cameron po upublicznieniu informacji o podsłuchiwaniu przez amerykańskie NSA rozmów polityków z Europy zabronił przynoszenia tabletów iPad na posiedzenia rządu.

źródło: 9to5mac.com