Tablety Apple iPad w końcu ze zunifikowaną aplikacją Microsoft Office

Użytkownicy tabletów od Apple w końcu mogą korzystać z aplikacji MS Office oferującej funkcjonalności Worda, PowerPointa oraz Excela.

Od początku 2020 roku Microsoft mówi o integracji i unifikacji swojego pakietu biurowego Office na tabletach Apple iPad. Gigant z Redmon udostępnił aplikację Office, ale posiadacze tabletów iPad nie mogli z niej skorzystać.

Najnowszy Apple iPad Air

Najnowszy Apple iPad Air

Teraz Microsoft przeportował aplikację Office na iPad'a. Program przy okazji otrzymał kilka dodatkowych funkcji, które pozwalają lepiej wykorzystać większą przestrzeń roboczą.

Zobacz również:

Ujednolicona aplikacja Office dla iPada pojawiła się już w App Store (zobacz najlepsze promocje na płatne gry i aplikacje). Program pozwala uruchomić pulpit Office i przeglądać ostatnio otwierane dokumenty. Dodatkowo możemy korzystać z funkcjonalności popularnych aplikacji Word, Excel i PowerPoint bez konieczności uruchamiania dodatkowego programu.

Aplikacja Office na iPad
Źródło: phonearena.com

Aplikacja Office na iPad

Źródło: phonearena.com

Aplikację Microsoft Office pobierzemy za darmo, ale do jej działania niezbędna jest subskrypcja Microsoft 365 - dawniej Microsoft Office 365 (sprawdź, gdzie kupić ją najtaniej).

Oczywiście oddzielne aplikacje Word, Excel i PowerPoint nadal są dostępne w App Store. Microsoft nie poinformował o planach ich usunięcia.

Źródło: gsmarena.com