Tablety. Ballmer uprzedzi Apple?

Steve Ballmer, prezes Microsoftu, zaprezentuje nowe multimedialne urządzenie mobilne (tablet?) - donosi serwis internetowy dziennika The New York Times. Nie będzie to jednak sprzęt sygnowany marką Microsoftu - jego wytwarzaniem ma zająć się koncern Hewlett-Packard.

Prezentacja tabletu, jak czytamy na stronie NY Times nastąpi w czasie środowego wystąpienia S. Ballmera poprzedzającego otwarcie targów Consumer Electronics Show w Las Vegas.

Serwis nie precyzuje pochodzenia tych informacji, powołuje się jedynie na źródła "zaznajomione z planami Microsoftu". Urządzenie ma łączyć funkcje tabletu z dotykowym ekranem i czytnika e-booków. Producent, HP, może wprowadzić je do sprzedaży już w połowie roku.

Zobacz również:

  • Forza Horizon 5 jest przepiękna. Zobacz nowy gameplay
  • Apple chce walczyć z dziecięcą pornografią!

Wojna na tablety

Pod koniec stycznia w San Francisco ma odbyć się konferencja Apple, na której firma pokaże długo wyczekiwany tablet. Ma on przypominać większą wersję iPhone'a, kosztować nie więcej niż 1000 dolarów i oferować 10,1-calowy multidotykowy wyświetlacz, wirtualną klawiaturę, możliwość przeprowadzania wideokonferencji, funkcje czytnika książek elektronicznych oraz "niesamowity interfejs użytkownika i grafikę 3D".

Microsoft najwyraźniej łatwo nie odpuści konkurentowi. Niepotwierdzone doniesienia o tym, że w Redmond także trwają prace nad tabletem, pojawiły się zresztą już we wrześniu 2009 r. Serwis Gizmodo ujawnił, że konstrukcja urządzenia - noszącego nazwę Courier - przypomina książkę (zamiast określenia tablet promowany był termin "booklet") i uwzględnia dwa multidotykowe wyświetlacze 7".

Nie wiadomo, jak te doniesienia będą mieć się do rzeczywistości - czy tajemniczy Courier będzie mieć dziś wieczorem oficjalną premierę?