Tablety Della od teraz z Androidem 2.2

Dell zapowiedział, że w najbliższych dniach udostępni użytkownikom miniaturowego tabletu Dell Streak najnowszą wersję systemu operacyjnego Android - 2.2. Użytkownicy czekają na to od tygodni - wielu z nich narzekało, że Dell z niejasnych powodów wciąż zmusza ich do korzystania z archaicznego Androida 1.6.

Streak trafił na rynek w sierpniu tego roku - urządzenie jest swoistą hybrydą tabletu (ma pięciocalowy, dotykowy ekran) ze smartfonem (funkcja połączeń głosowych). Produkt Della spotkał się z raczej pozytywnym przyjęciem mediów i użytkowników - firmie wytykano jednak, że Streak pracuje pod kontrolą starej wersji Androida (1.6). Dodajmy, że ta wersja była już mocno "nieświeża" w momencie rynkowego debiutu urządzenia...

Wiadomo już, że w pierwszej kolejności aktualizacja do Androida 2.2 zostanie udostępniona posiadaczom odblokowanych Streaków (sprzedawanych bez umowy z operatorem). Później trafi ona również do tabletów, które kupiono razem z umową na usługi telekomunikacyjne. Wszystkie urządzenia powinny zostać zaktualizowane w ciągu najbliższych kilku tygodni (oczywiście, pod warunkiem, że ich użytkownicy wyrażą na to zgodę).

Wśród najważniejszych nowości wprowadzonych w Androidzie 2.2 (do niedawna znanym pod roboczą nazwą Froyo) warto wymienić m.in. wsparcie dla technologii Flash (10.1), nowe natywne aplikacje Twitter i Skype, a także rozbudowaną obsługę Microsoft Exchange.

W wersji oferowanej przez Della użytkownikom Streaka znajdzie się również zmodyfikowany interfejs Dell Stage Interface (mający, wedle zapewnień przedstawicieli firmy, ułatwić korzystanie z multimediów i aplikacji).

Android 2.2 będzie od teraz domyślnie instalowany na wszystkich nowych Streakach Della. Warto dodać, że urządzenia te sprzedawane są głównie w USA - ale w Europie również cieszą się sporą popularnością (w szczególności dotyczy to wersji odblokowanej).