Tablety Microsoft Surface 2 z Windows 8.1 zamiast iPada w samolotach linii Delta

Linie lotnicze Delta Air Lines postanowiły wyposażyć pilotów swoich maszyn w tablety, które mają zastąpić papierowe dokumenty w kokpitach samolotów. Co ciekawe, wybrali oni Surface 2 z systemem Microsoft Windows 8.1 zamiast najczęściej wykorzystywanych w tym celu iPadów od Apple.

Tablety w samolotach będące narzędziem obecne w kokpicie wspomagającym pilotów, a nie tylko urządzeniami dostarczającymi rozrywki dla pasażerów, nie są nowością. W przeszłości niektóre z linii lotniczych wprowadzały już iPady, a czasem nawet tablety z linii Samsung Galaxy Tab na pokłady swoich maszyn, a amerykańska Delta Air Lines podąża za tym trendem. Wyjątkowo jednak zamiast urządzeń mobilnych Apple na pokłady trafią najnowsze tablety Microsoft Surface 2 działające pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8.1.

Dla Microsoftu to z pewnością olbrzymi sukces, ponieważ Apple jest liderem na rynku tabletów. Delta Air Lines zdecydowały się zresztą na zamówienie nie tylko 11 tysięcy tabletów Surface 2 z systemem Windows 8.1, ale też 19 tysięcy telefonów Nokia Lumia 820 działających pod kontrolą innego systemu Microsoftu, jakim jest Windows Phone. Podczas gdy tablety będą wykorzystywane w kabinie pilotów, smartfony z dodatkowymi czytnikami kart kredytowych będą wspomagać obsługę samolotów w trakcie lotów zastępując klasyczne kasy i terminale.

Zobacz również:

  • Forza Horizon 5 - wszystko, co chciałbyś wiedzieć o grze [7.12.2021]
  • Microsoft - okazje Black Friday i nie tylko [24.11.2021]
  • Tani tablet dla dzieci 2021/2022 [RANKING]
Tablety Microsoft Surface 2 z Windows 8.1 zamiast iPada w samolotach linii Delta

Tablety Surface 2 z Windows 8.1 na pokładzie mają trafić do samolotów Delta Air Lines już w maju tego roku i docelowo zastąpią papierowe dokumenty obecne w kokpicie. Okazuje się też, że gra jest warta świeczki, bo w ogólnym rozrachunku zamiana kilogramów papierowych instrukcji na jeden mały i lekki tablet pozwoli firmie zaoszczędzić 13 milionów dolarów na samych kosztach paliwa.

źródło: businessinsider.com