Tablety Microsoftu - pięć ważnych pytań

Niedawno pisaliśmy jakich rzeczy oczekiwalibyśmy od tabletów Microsoftu. Jako że minęło parę dni i póki co nie ma żadnych ważnych informacji na ten temat, przygotowaliśmy listę pięciu pytań, na które odpowiedzi chcielibyśmy jak najszybciej poznać.

We wspomnianym artykule domagamy się konkurencyjnej ceny. Tak więc pierwsze pytanie dotyczyć będzie właśnie jej. A że konkurencją Microsoftu jest między innymi Apple, którego iPad oscyluje w granicach 500 dolarów, kwota ta powinna być podobna. Krążą jednak plotki, że model z 32 GB wewnętrznej pamięci będzie o 100 dolarów droższy, zaś planowany (podobno) model z 64 GB to już kwota około 700 dolarów, czyli ok. 2300 PLN. Planowana jest również wersja mająca 128 GB i tu cena jest jedną, wielką niewiadomą.

Ballmer mówi o tablecie

Ballmer mówi o tablecie

Drugie ważne pytanie to kiedy tablet zagości na rynku? Jeśli ma być wyposażony w Windows 8 (w wersji RT, czyli współpracujący z architekturą ARM), będzie to musiało nastąpić po premierze systemu w finalnej wersji, czyli najwcześniej na wiosnę 2013 roku.

Teraz pytanie, jakie z pewnością zainteresuje wielu użytkowników. Piszący te słowa sam zalicza się do osób, którym nie w smak mazanie palcem po ekranie, nawet jeśli ma być to Surface. Czy będzie możliwość używania rysika? Takie rozwiązanie przydałoby się zwłaszcza w upalne dni, kiedy to skóra lepi się od potu i zachodzi obawa, że używanie tabletu będzie wymagało przecierania co chwilę jego wyświetlacza.

Pytanie czwarte - co z połączeniem bezprzewodowym? Jak do tej pory Microsoft nie zająknął się ani słowem o tym aspekcie, choć oczywiście tablet takowe posiadać po prostu musi. Wi-Fi będzie zatem z pewnością, ale co z obsługą 3G/4G?

Microsoft Surface

Microsoft Surface

I rzecz ostatnia - dla kogo właściwie przeznaczony jest ten tablet? Jeśli ma zadowolić każdego klienta, powinien równie dobrze spełniać wymogi programistów i twórców aplikacji, jak też i pracowników biurowych. Nie wolno zapominać o zwykłych użytkownikach, którzy chcą posurfować w sieci, czasem pograć w jakąś grę, no i oczywiście - skorzystać z multimediów. Czy będzie to zatem sprzęt, który pozwoli zastąpić stacjonarnego PC-ta w domu, czy też będzie raczej jego mobilnym zamiennikiem?

Pytania zadane. Teraz pozostaje nam cierpliwie czekać na odpowiedzi giganta z Redmond. A podane jak dotąd parametry tabletów znajdziecie w tym tekście.