Tablety Samsung Galaxy Tab Pro. Znamy już polskie ceny

Samsung w czasie targów CES 2014 zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży zupełnie nowych tabletów oznaczonych dopiskiem PRO. Mają być to kolejne urządzenia z linii Galaxy Tab oraz Galaxy Note o przekątnych ekranu od ośmiu, przez dziesięć do nawet dwunastu cali. Tablety Samsunga będą działająć tak jak poprzednio pod kontrolą systemu Android, a dzisiaj poznaliśmy ich polskie ceny i termin wprowadzenia ich do sprzedaży.

Koreański producent zapowiedział nowe tablety z linii TabPRO oraz NotePRO w zeszłym tygodniu na targach CES 2014, które odbyły się w Las Vegas. Będą miały ekrany o trzech różnych długościach przekątnych - dla TabPRO będzie to klasyczne 8,4 cala oraz 10,1 cala, a w przypadku NotePRO będą to pierwsze tablety Samsunga z ekranami 12,2 cala. Imponująca jest również rozdzielczość ekranu wynosząca aż 2560 na 1600 pikseli.

W środku w zależności od modelu znajdą się procesory Snapdragon 800 lub Exynos 5 Octa, a w wspomagać je będzie od dwóch do trzech gigabajtów pamięci RAM. Urządzenia będzie napędzał Android w najnowszej wersji KitKat 4.4, ale nie spotkamy tutaj klasycznego interfejsu TouchWiz, który rozwinięty został w kafelkowy Magazine UX. Na sklepowe półki urządzenia powinny trafić do końca lutego.

Tablety Samsung Galaxy Tab Pro. Znamy już polskie ceny

Ceny nowych tabletów będą się wahać w zależności o modelu od 1599 zł do aż 3399zł. W sprzedaży pojawią się cztery tablety Galaxy TabPRO, gdzie wersja z ekranem 8,4 będzie kosztowała właśnie 1599zł, a większy model Galaxy TabPRO 10,1 1899 zł. Odpowiednio te same urządzenia z modemami LTE kosztować będą 1999 zł oraz 2299 zł. Linia NotePRO będzie jeszcze droższa, a cena wyniesie 2999 zł za wersję Wi-Fi oraz 3399 zł za wersję LTE.