Tablety Samsung Galaxy Tab S oficjalnie zaprezentowane

Koreańska firma Samsung zaprezentowała w nocy dwa tablety z nowej rodziny Galaxy Tab S. Urządzenia te wyróżniają się na tle konkurencji ekranami typu Super AMOLED o bardzo wysokiej rozdzielczości.

Samsung ma w swoim produktowym portfolio wiele różnych tabletów z każdej półki cenowej, a najnowsze urządzenia z linii Galaxy Tab S pozycjonowane są jako produkty premium. W sprzedaży pojawią się dwa modele tabletów z ekranami Supe AMOLED o wysokiej rozdzielczości różniące się długością przekątnej ekranu.

W sprzedaży znajdą się tablety o 8,4-calowej i 10,5-calowej przekątnej. W obu przypadkach będziemy mieli do czynienia z rozdzielczością 2560 na 1600 pikseli. Nowych sprzętów Samsunga trudno nie porównać tutaj do iPada Mini i iPada Air, które mają rozdzielczość 2048 na 1536 przy nieco mniejszych wymiarach. Przekątne tabletów Apple to odpowiednio 7,85 oraz 9,7 cala. Na tym porównania się nie kończą, a producent chwali się, że nowe tablety są lżejsze i cieńsze od urządzeń Apple.

Tablety Samsung Galaxy Tab S oficjalnie zaprezentowane

Nowe tablety koreańskiego producenta są wykonane tak jak inne modele z plastiku, ale Samsung zdecydował się na dodanie kolorowych akcentów, w tym m.in. brązowo-złotej ramki w jednej z wersji kolorystycznych. Oba modele będą wyposażone w ośmiordzeniowy procesor Exynos 5 lub czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 800. W obu przypadkach chip wspierany będzie przez 3 GB pamięci RAM.

Oprócz tego Samsung wyposażył nowe tablety Galaxy Tab S w 8-megapikselowy aparat, 2.1-megapikselową kamerę do wideorozmów, łaczność Wi-Fi lub Wi-Fi i LTE oraz 16 GB lub 32 GB pamięci wewnętrznej. Pamięć będzie można rozszerzyć poprzez slot microSD obsługujący karty do 128 GB. Zasilanie zapewniają akumulatory 4900 mAh i 7900 mAh odpowiednio dla mniejszego i większego modelu. Urządzenia będą pracować pod kontrolą Androida 4.4 KitKat i mają trafić na rynek już w lipcu.