Tablety Sony S1 i S2 - do gier i multimediów

Multimedialna rozrywka oraz komunikacja/rozrywka mobilna - to przeznaczenie tabletów Sony, jakie jesienią 2011 r. mają wejść do sprzedaży. Urządzenia o oznaczeniach S1 i S2 będą pracować pod kontrolą najnowszej wersji systemu Android, 3.0 Honeycomb.

Zobacz nowe tablety Sony z systemem Android

Tablet Sony S1 wyposażony został w 9,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Na pierwszy rzut oka urządzenie przypomina sprzęt innych producentów, jednak patrząc na nie z boku odkryjemy, że S1 z profilu przypomina kształtem klin (jest grubszy w górnej części). Jak twierdzi producent, takie przesunięcie środka ciężkości względem fizycznego środka obudowy zapewni większą łatwość i wygodę trzymania urządzenia.

S1 może pełnić rolę pilota uniwersalnego do różnych urządzeń audiowizualnych - bez problemu ma się komunikować m.in. z telewizorami Sony Bravia lub odtwarzaczami Blu-ray.

Ciekawie wygląda druga z nowości. Tablet S2 charakteryzuje się składaną konstrukcją oraz dwoma wyświetlaczami o przekątnej 5,5" (rozdzielczość: 1024 x 480 pikseli) umieszczonymi w każdej z "połówek" urządzenia. Oba ekrany można połączyć w jeden duży lub korzystać z każdego z nich osobno (np. przeglądanie stron internetowych na jednym i wirtualna klawiatura na drugim).

Prezentacja nowych tabletów Sony:

Inną cechą S2 jest certyfikat PlayStation (podobnie jak w wypadku smartfona Sony Ericsson Xperia Play), co świadczy o tym, że na S2 będzie można pograć w certyfikowane gry.

Niestety producent nie ma na razie zamiaru dystrybuować tabletu S2 w Polsce.

Tablety pracują pod kontrolą systemu Android 3.0 Honeycomb i wykorzystują układy Nvidia Tegra 2. Oba urządzenia wyposażono w moduły komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi oraz obsługę sieci 3G/4G. Dzięki wsparciu standardu DLNA tablety mogą przesyłać materiały multimedialne bezprzewodowo do innych urządzeń (tym sposobem zamiast na małym ekranie tabletu można odtworzyć film z YouTube na dużym wyświetlaczu dowolnego telewizora zgodnego z DLNA).