Tablety celem zakupów połowy konsumentów w Hongkongu

Połowa konsumentów ankietowanych przez firmę TNS w Hongkongu podała, że w tym roku chce kupić tablet. Już obecnie liczba posiadaczy urządzeń tego typu na tym obszarze jest znacznie wyższa niż w pozostałych częściach globu. Popularność tabletów nie zaowocowała jednak masowym wypieraniem komputerów PC.

Tablety są w posiadaniu 17 proc. konsumentów w Hongkongu. Udział ten jest sześciokrotnie wyższy niż jego średnia wartość na świecie. Kolejne 50 proc. ankietowanych mieszkańców Hongkongu chce w tym roku kupić urządzenie tego typu. 27 proc. ma zamiar zastąpić tabletem swój komputer PC, jednak 61 proc. respondentów podało, że kupi tablet jako dodatkowe urządzenie.

50 proc. ankietowanych przez firmę TNS powiedziało, że najchętniej czyta e-booki na tablecie. 21 proc. podało, że wybiera do tego komputer PC, a 15 proc. wskazało na telefon komórkowy. 33 proc. ankietowany najbardziej lubi grać na tablecie, 28 na komputerze PC, a 26 na swoim telefonie.

Zobacz również:

  • Studencie, szykuj się na nowy rok akademicki! Oto najlepsze tablety na studia w 2023 roku

Tablety popularne, ale pecety trzymają się mocno

Hongkong okazuje się więc bardzo mocno opanowany przez tablety, a liczba ich posiadaczy powinna jeszcze znacznie wzrosnąć. Wyniki pokazują jednak także, że urządzenia te są raczej traktowane jako dodatkowe i nie zastępują pecetów na masową skalę.

Z badań TNS wynika, że to komputery PC nadal są w Hongkongu preferowanymi urządzeniami do korzystania z bankowości, poczty elektronicznej i przeglądania Internetu. Telefony komórkowe są natomiast wybierane do takich zastosowań jak słuchanie muzyki i nawigacja.

Ciekawe, czy sytuacja z Hongkongu znajdzie swoje odzwierciedlenie na rynku globalnym, który w stosunku do tego specyficznego rynku azjatyckiego ma spore opóźnienie we wprowadzaniu tabletów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: