Tablety: ekran 4K2K nie będzie destrukcyjny dla czasu pracy na baterii

Firma Japan Display zaprezentowała nowy wyświetlacz dla tabletów cechujący się ogromną rozdzielczością 4K.

Na rynku urządzeń przenośnych takich jak smartfony i tablety obserwujemy od jakiegoś czasu pogoń za pikselami. Obecnie co prawda czołowe flagowe smartfony wbrew oczekiwaniom nie oferują jeszcze ekranów 2K, lecz z pewnością za jakiś czas to się zmieni. Być może pierwszym takim urządzeniem będzie smartfon LG G3.

Tablety

W tabletach nie mamy jeszcze do czynienia z tak ogromnymi gęstościami pikseli, jak w przypadku flagowych smartfonów (grubo ponad 400 ppi). Powoli zaczyna się to jednak zmieniać. Firma Japan Display poinformowała bowiem właśnie, że zaczęła rozsyłać pierwsze próbki swojego nowego wyświetlacza, 10,1-calowego panelu o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli.

Zobacz również:

  • Co obejrzeć na Netflix? Propozycje na weekend
  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [25.10.2021]
  • iPhone 13 z gorszym ekranem? Niestety to może być prawda!

Specyfikacja:

Tablety: ekran 4K2K nie będzie destrukcyjny dla czasu pracy na baterii

Jak widzicie, panel ten cechuje gęstość pikseli na poziomie 438 ppi, co oznacza, że spośród najnowszych flagowych smartfonów ustępuje pod tym względem jedynie modelowi HTC One M8 (441 ppi). Dodatkowo w informacji prasowej japońska firma zamieściła następującą szalenie istotną informację:

"Ten produkt bazuje na technologii low-temperature poly silicon (LTPS) , która od wielu lat jest wykorzystywana przez JDI, aby zapewnić niskie zużycie energii. W szczególności jego pobór mocy jest tak niewielki jak w przypadku 10.1-calowego wyświetlacza LCD WQXGA (2560 x 1600 pikseli) wykonanego w technologii amorphous silicon (a-Si)."Twierdzi więc, że przy przejściu na znacznie wyższy poziom rozdzielczości użytkownik nie powinien obawiać się o czas pracy tabletu na baterii.