Tablety iPad Air 2 i iPad Mini 3 od Apple mają mieć skaner odcisków palców Touch ID

Apple jeszcze nie poinformował o swoich tegorocznych produktach, ale w internecie można znaleźć już informacje na temat nowych smartfonów i tabletów. Wedle ostatnich informacji producent odbiera już czytniki linii papilarnych Touch ID, które przeznaczone są nie tylko do nowego iPhone’a 6, ale też do nowych iPadów.

W zeszłym roku Apple wprowadziło na rynek swoje pierwsze urządzenie z czytnikiem linii papilarnych Touch ID zintegrowanym z przyciskiem Home. Zdecydowano się na zastosowanie tej metody uwierzytelniania użytkownika w iPhonie 5s. Niestety, osoby zainteresowane tabletami Apple musiały obejść się smakiem. Ani iPad Air, ani iPad Mini 2 z ekranem Retina nie zostały wyposażone w ten dodatek.

Najpewniej zmieni się to przy kolejnej generacji urządzeń Apple. Wedle doniesień serwisu macrumors.com dostawca mechanizmu Touch ID, czyli tajwańska firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Companty (TSMC) zaczęła już dostawy czytników linii papilarnych dla Apple. Mają one być przeznaczone nie tylko do nowego telefonu iPhone 6, ale do dwóch nowych tabletów w ofercie producenta z Cupertino.

Skaner odcisków palców Touch ID ma trafić do nowych tabletów Apple, jakimi mają być iPad Air 2 oraz iPad Mini 3 z ekranem Retina. Za pomocą Touch ID w iPhone 5s użytkownicy mogą odblokować telefon i autoryzować transakcje w sklepie z aplikacjami App Store. Jeśli trafi on do tabletów będzie miał te same możliwości. Na jego obecność w nowej generacji sprzętów Apple wskazują zresztą nie tylko doniesienia dotyczące firmyTSMC, ale też kilka linijek kodu w systemie iOS 7.1.