Tablety na wyprzedaży - 5 tanich tabletów, które warto kupić

Wśród tabletów największą uwagę przyciągają iPad Apple’a i Kindle Fire Amazonu. Innym producentom ciężko się przebić ze swoimi tabletami, więc obniżają ceny swoich produktów. Oto 5 dobrych tabletów w niskich cenach.

Tanie tablety

Najbardziej pożądane przez użytkowników tablety to Apple iPad i nowy Amazon Kindle Fire. Ale są też tablety, które nie są tak popularne, ale warto się nimi zainteresować ze względu na niższą cenę.

1. BlackBerry PlayBook

Blackberry Playbook

Blackberry Playbook

Opis: BlackBerry PlayBook to 7-calowy tablet firmy Research In Motion oparty na systemie QNIX, który ma być przyszłością firmy. Playbook na starcie kosztował 499 USD, potem jego cena spadła do 299 USD.

Plusy: potężne możliwości multitaskingu, znakomita nawigacja na małym ekranie, obsługuje Adobe Flash lepiej niż inne tablety z Androidem

Minusy: brak ciekawych aplikacji, dużo błędów, brak natywnego programu do obsługi poczty, brak kalendarza

Werdykt: warto kupić tylko wtedy, gdy RIM doda program do poczty e-mail, kalendarz oraz inne aplikacje z Androida.

2. HTC Flyer

HTC Flyer

HTC Flyer

Opis: HTC Flyer to 7-calowy tablet oparty na Androidzie 2.3 z nakładką HTC Sense. Na starcie kosztował 499 USD, ale obecnie cena spadła do 299 USD.

Plusy: ładny design - zaokrąglone krawędzie oraz aluminiowe wykończenie sprawia, że tablet pewnie trzyma się w rękach

Minusy: Android 2.3 był robiony pod smartfony, a nie pod tablety, Flyer nie może korzystać z aplikacji tabletowych z Android Market, tylko jednordzeniowy procesor

Werdykt: produkt przeciętny, ale niskiej cenie dostajemy przerośniętego smartfona

3. HP TouchPad

HP TouchPad

HP TouchPad

Opis: HP TouchPad to pierwszy i jedyny tablet HP okazał się porażką, startując w cenie 499 USD, ale szybko został hitem, gdy HP obniżyło cenę do jedynie 99 USD w sierpniu. 10-calowy tablet został wyprzedany pracownikom HP. Obecnie można go kupić z drugiej ręki na Allegro - oczywiście znacznie drożej niż wynosiła cena wyprzedażowa.

Plusy: multitasking oparty na kartach można uznać za jeden z najlepszych na rynku

Minusy: gruby i ciężki w porównaniu do iPada 2 i Samsung Galaxy Tab 10.1, system WebOS nie jest tak płynny i intuicyjny jak iOS Apple’a, mało aplikacji, system o niepewnej przyszłości

Werdykt: HP TouchPad jest najtańszym 10-calowym tabletem na rynku

4. Toshiba Thrive

Toshiba Thrive

Toshiba Thrive

Opis: Ten 10-calowy tablet z Android Honeycomb jest ciężki, gruby i brzydki, ale ma za to pełnowymiarowe porty USB, HDMI i SD. Toshiba Thrive debiutowała w cenie 400 USD - obecnie cena spadła do 380 USD.

Plusy: tercet pełnowymiarowych portów (HDMI, USB, SD) sprawia, że tablet przypomina najbardziej ze wszystkich tabletów standardowy komputer.

Minusy: brak stylu, niska żywotność baterii, zainstalowane śmieciowe oprogramowanie

Werdykt: Toshiba Thrive można polecić tym, którzy chcą, by ich tablet działała podobnie jak standardowy komputer.

5. Acer Iconia Tab A500

Acer Iconia Tab

Acer Iconia Tab

Opis: 10-calowy Acer Iconia Tab A500 na Android Honeycomb nie wyróżnia się niczym szczególnym z jednym wyjątkiem - tablet ma wbudowany pełnowymiarowy port USB, który pozwala podłączyć myszkę, klawiaturę, pada lub dysk zewnętrzny. A500 początkowo kosztował 450 USD, ale obecnie można go już kupić za 400 USD.

Plusy: pełnowymiarowy port USB, ładnie wyglądająca aluminiowa ramka

Minusy: ciężki, duży, taki sobie wyświetlacz

Werdykt: W obecnej cenie nie można polecić. Ale jeżeli cena spadnie do 300 USD, to wtedy warto go polecić.