Tablety w 2012 r. najczęściej kupowanymi dotykowymi urządzeniami

Z informacji podanych przez serwis DigiTimes.com wynika, że w przyszłym roku najczęściej kupowanymi urządzeniami kontrolowanymi za pomocą dotyku będą tablety. Wśród nich będą natomiast rządziły modele oferujące przekątną ekranu wynoszącą 10 i mniej cali.

Przyszły rok powinien należeć do tabletów, które według serwisu DigiTimes.com zdominują rynek dotykowych urządzeń.

Oczekujemy w nim pojawienia się następnej generacji Apple iPada i tabletów Amazon Kindle Fire. Japońska firma Sony również zamierza przedstawić nowe tablety zintegrowane szeroko z jej multimedialnymi usługami (gry/muzyka/filmy/e-booki), zaś firmy takie jak Samsung Electronics, HTC i Asustek Computer z pewnością przedstawią nowe modele pracujące pod kontrolą najnowszej wersji mobilnego systemu Google - Android 4.0 Ice Cream Sandwich - oraz nadchodzącego systemu Windows 8.

Co prawda Acer zapowiedział, że zamierza ograniczyć liczbę wydawanych modeli, lecz w zamian za to aktywniej mają do rynku tabletów podejść takie firmy jak Hewlett-Packard (HP) i Research in Motion (RIM).

Podsumowując, według analityków w przyszłym roku powinno sprzedać się aż 100 milionów tabletów, czyli o 40 milionów więcej niż w roku obecnym. Zdecydowana większość z nich będzie dysponowała ekranem o przekątnej 10,1 cala lub mniejszej, zaś pozycja Apple nie powinna być już tak dominująca jak to ma miejsce obecnie.