Tablety z Windows 8 będą znacznie tańsze w wersji ARM

David Schmoock z firmy Lenovo podzielił się bardzo interesującą informacją dla osób czekających na tablety korzystające z Windows 8. Zapowiedział on bowiem, że sprzedaż modeli zbudowanych w oparciu o układy ARM będzie cechowała "bardzo agresywna polityka cenowa".


Jak pamiętamy, 26 października premierę będzie miał najnowszy system Microsoftu, Windows 8, który dostępny będzie również w wersji RT przeznaczonej do współpracy z mniej wydajnymi komputerami korzystającymi z układów zbudowanych w oparciu o architekturę ARM (np. NVIDIA Tegra 3).

David Schmoock z firmy Lenovo podzielił się właśnie interesującymi informacjami dotyczącymi cen tych urządzeń twierdząc, że ich sprzedaż będzie cechowała "bardzo agresywna polityka cenowa" oznaczająca, że będą one o 200-300 USD tańsze od modeli z Windows 8.

Przechodząc do konkretów, według niego modele tabletów korzystających z procesorów Intela i systemu Windows 8 powinny kosztować 600-700 USD. Oznacza to więc, że najtańsze tablety z systemem RT będzie można kupić za ok. 300 USD (o 100 USD więcej od tabletu Google Nexus 7 i tyle samo mniej od iPada 2).

Ultrabooki

David Schmoock wypowiedział się także na temat Ultrabooków twierdząc, że nie będą się one sprzedawały tak dobrze jakby sobie tego życzyła firma Intel i nie osiągną one zakładanego przez nią 40-procentowego udziału w rynku, lecz 20-25-procentowy.

Lenovo zbuduje tablety z Windows RT

Warto na koniec przypomnieć, że firma Lenovo szykuje się do wprowadzenia do swojej oferty pierwszego tabletu korzystającego z systemu Windows RT. Mowa tutaj o hybrydowym modelu IdeaPad Yoga (na zdjęciu).