Tablety z Windows 8 i ich ceny. Asus chyba oszalał...

Już wkrótce na rynku zagoszczą tablety pracujące pod kontrolą systemu Windows 8. Z dotychczas pojawiających się doniesień na temat ich cen wynika, że Asus mocno przesadził...


Z planów cenowych, do których dotarł serwis ZDNet wynika, że szykowane przez Asusa tablety pracujące pod kontrolą nadchodzących systemów Windows 8 i Windows 8 RT będą ustalone na niezrozumiale wysokim poziomie. Za model Vivo Tab RT trzeba będzie bowiem zapłacić przynajmniej 599 USD, natomiast za korzystający z procesora Intel Atom model Vivo Tab - 799 USD.

Opcjonalne stacje dokujące pozwalające na skorzystanie z klawiatury (i nie tylko) kosztować mają natomiast 199 USD, co oznacza, że za pełny hybrydowy zestaw trzeba będzie zapłacić (minimalnie) 798 USD (procesor ARM) i 998 USD (Intel).

Zobacz również:

  • Oto pierwsze rendery Zenfone'a 10! Małe nadal jest piękne i nawet ma gniazdo słuchawkowe
  • Popularna usługa przestanie obsługiwać Windows 7 i 8

Asus szykuje również bazujący na procesorach Intel Core hybrydowy tablet Transformer Book, lecz jego cena również przyprawia o zawrót głowy, gdyż prawdopodobnie będzie zaczynała się od 1399 USD.

Microsoft Surface

Dla porównania, z niedawno udzielonej wypowiedzi Steve'a Ballmera wynika, że cena startowa dla tabletów Surface RT wyniesie 300 USD, natomiast za model Surface Pro trzeba będzie zapłacić 700 - 800 USD. Dodatkowo przy okazji tego drugiego trzeba zaznaczyć, że otrzymujemy do dyspozycji bardzo wydajny 22-nanometrowy procesor Intel Core i5, a nie jakiegoś Atoma.

Oferta Lenovo

Korzystnie na tle Asusa wypada również oferta firmy Lenovo, która wedle słów David Schmoocka, dyrektora amerykańskiego oddziału chińskiej firmy, będzie wyglądała następująco:

- cena startowa tabletów z Windows 8: pomiędzy 600 a 700 USD

- cena startowa tabletów z Windows RT: o 200 - 300 USD niższa

Pomyłka?

Aż ciężko uwierzyć, że Asus faktycznie tak wysoko wycenił swoje tablety. Przecież ta firma znana jest również z tanich rozwiązań takich jak chociażby produkowany przez nią dla Google tablet Nexus 7. Mam więc nadzieję, że zaprezentowane doniesienia mijają się z prawdą, gdyż w przeciwnym przypadku wróżę Asusowi spektakularną porażkę.

_________________

Przy okazji mam do Was pytanie: ile jesteście w stanie maksymalnie zapłacić za tablet z Windows 8 i Windows 8 RT?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: