Tablica.pl zmieniła się w OLX.pl

Użytkownicy Tablica.pl musieli przeżyć dziś małe zaskoczenie, kiedy po wejściu na stronę przywitał ich napis informujący o zmianie nazwy serwisu.

Skąd decyzja o zmianie swojsko brzmiącej nazwy na trzyliterowy skrót, który właściwie nic nie mówi o charakterze strony? OLX to marka obecna w ponad stu krajach, od Nowej Zelandii po Brazylię. Wszędzie istnieją lokalne "tablice" - ale pod taką właśnie nazwą. Zmiana w Polsce nastąpiła właśnie po to, aby ugruntować tą nazwę w naszym kraju. Internauci zostali zapewnieni, że oprócz samej nazwy i adresu kompletnie nic się nie zmieni - ani w wyglądzie, ani też regulaminie korzystania z serwisu.

Tablica.pl zmieniła się w OLX.pl

Warto dodać, że OLX należy do Grupy Allegro, a Tablica.pl to jeden z wielu jej elementów. Inne to między innymi otoMoto, Bankier.pl, PayU, Ceneo czy Citeam. Miejmy nadzieję, że zmiana nazwy nie będzie początkiem wprowadzania zmian, które sprawiłyby, że serwis straci na popularności. Niestety, doświadczenie pokazuje, że wiele stron zaczynało tracić na znaczeniu po dokonaniu takiej właśnie operacji.