Tablice maturalne. Aplikacje na Androida dla ucznia i studenta

Nieuchronnie zbliża się czas egzaminów maturalnych. Uczniowie i przyszli absolwenci liceów mogą wykorzystać swoje smartfony także do czegoś innego niż rozrywka. W sklepie Android Market dostępne są trzy programy z różnymi tablicami maturalnymi.


Aplikacje edukacyjne

Smartfon może służyć pomocą w nauce na różne sposoby. Opisywaliśmy już Plan zajęć na Androida, który może pomóc uczniom i studentom w organizacji czasu. Pojawiła się także nareszcie oficjalna aplikacja Wikipedii, która potrafi zaoszczędzić masę czasu na mozolnym przedzieraniu się przez papierowe tomy analogowej wersji encyklopedii. Dołączyć do listy mogą także trzy tablice maturalne.

Trzy różne przedmioty

Aplikacja dostępna jest w trzech różnych wersjach, po jednej dla każdego przedmiotu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a same aplikacje są do bólu proste, dzięki czemu bardzo wygodne i szybkie w użyciu. Po ich uruchomieniu pojawia się lista działów, a tapnięcie w ekran przenosi od razu do konkretnego z nich i pokazuje żądane wzory. Z pewnością aplikacja zainstalowana w smartfonie jest wygodniejsza i bardziej ekologiczna od kilkudziesięciu wydrukowanych stron noszonych w torbie! W sklepie Android Market znajdują się aplikacje dla Matematyki, Fizyki oraz Chemii.

Nie tylko nauka

A gdy nauka już się znudzi bądź będzie potrzebna chwila przerwy i wytchnienia, to warto zainstalować najnowszą aktualizację gry Angry Birds Year of the Dragon przynoszącą kolejne plansze!