Tag Heuer i Nintendo pracują nad wyjątkowym zegarkiem

Współpraca dwóch znanych na całym świecie marek przyniesie dość nieoczekiwany i oryginalny efekt, który z pewnością ucieszy fanów oldschoolowych gier.

Źródło: digitaltrends.com

Tag Heuer, producent luksusowych zegarków oraz Nintendo, czyli gigant na światowym rynku gier podjęły współpracę, której efektem ma być nowa limitowana seria zegarków inteligentnych. Najciekawszy w tym wszystkim jest jednam motyw, na którym oparto wzornictwo smartwatcha.

Zegarek nazwano Tag Heuer Connected X Super Mario Limited Edition. Jak więc już się zapewne domyśliliście, projekt zegarka został zainspirowany postacią najsłynniejszego hydraulika na świecie, czyli Mario.

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - wszystko co wiemy tuż po premierze [24.09.2021]
  • Nintendo Direct - duży pokaz gier już jutro. Sprawdź, jak oglądać

Skórzana bransoleta smartwatcha łączy w sobie kolory czerwony oraz czarny, a na jej zapięciu widnieje charakterystyczna literka M, dokładnie taka sama, jaką znajdziemy na czapce Mario. Do wyboru mamy także gumową bransoletę w tylko czerwonej barwie.

Charakterystyczne kolory czerwony i niebieski zdobią kopertę zegarka. Pokrętło umieszczone na jej boku także zostało ozdobione symbolem Mario. Sama koperta posiada delikatne czerwone wykończenie oraz symbole rury, gwiazdy i grzybka zamiast cyfr wskazujących godziny 3, 6 oraz 9. Na spodzie koperty znajdziemy wygrawerowaną nazwę tej limitowanej serii. Dodatkowo zegarek umieszczony jest w czerwonym opakowaniu z logotypami Mario oraz Tag Heuer.

Jednak współpraca Nintendo i Tag Heuer nie kończy się jedynie na wyglądzie zegarka. Firmy poszły nieco dalej, dzięki czemu Mario towarzyszy nam w zasadzie cały czas. Jego postać została ściśle powiązana z aktywnościami i funkcjami dostępnymi w smartwatchu. Dodatkowo zachęca nas do korzystania z zegarka i wykonywania prostych czynności, doskonale znanych fanom serii gier, czyli zbierania grzybków i gwiazd. Po wykonaniu wszystkich dziennych zadań zobaczymy animację, w której Mario wspina się na maszt, sygnalizując pomyślne zakończenie dnia.

Tag Heuer i Nintendo pracują nad wyjątkowym zegarkiem

Źródło: digitaltrends.com

Użytkownicy mogą ustawić jedną z pięciu ekskluzywnych tarcz. Każda z nich jest oczywiście inspirowana grami o przygodach sympatycznego hydraulika. Mario będzie także pojawiał się w krótkich animacjach grając w golfa, tenisa oraz inne sporty, zachęcając nas do ruchu.

Zegarek będzie pracował w oparciu o system Google Wear OS i posiada wszystkie funkcje, które znajdziemy w standardowym zegarkach Tag Heuer Connected.

Przejdźmy jednak do najważniejszej informacji, czyli dostępności tego wyjątkowego zegarka. A ta będzie, niestety, bardzo ograniczona. Wyprodukowanych zostało jedynie 2000 sztuk, które kosztować będą około dwóch tysięcy funtów. Smartwatche pojawią się w sprzedaży 15 lipca, a zakupu będzie można dokonać w sklepie internetowym oraz sklepach stacjonarnych Tag Heuer.

Zobacz także: Android 12 wykorzysta funkcję znaną z PS5! O co chodzi?