Tag Heuer wyprodukuje smartwatch razem z Intelem

Firma Tag Heuer znana z produkcji zegarków szykuje się do pokazania światu swoich smartwatchy. Jeszcze dzisiaj mają zostać zaprezentowane produkty, które przygotowane zostały przy partnerstwie z firmą Intel.

Szwajcarski producent zegarków chce wejść na nowy dla siebie rynek. Produkujący smartwatche Tag Heuer ma w planach rywalizację z Apple. Firma z Cupertino już w przyszłym miesiącu wprowadzi do swoich sklepów Apple Watch, czyli pierwszy inteligentny zegarek w swojej ofercie.

Firma ze Szwajcarii wchodzi w partnerstwo z francuską grupą LVMH oraz producentem procesorów. Za techniczną stronę smartwatchy Tag Heuer będzie odpowiadał Intel, czyli widący producent procesorów do urządzeń komputerowych najróżniejszego typu.

Zegarki Tag Heuer wyprodukowane zostaną przy wsparciu Intela

Zegarki Tag Heuer wyprodukowane zostaną przy wsparciu Intela

Tag Heuer planuje wprowadzić swój smartwatch do sprzedaży już jesienią. Gadżet z wyglądu ma przypominać już dostępny w ofercie producenta czarny zegarek o nazwie Carrera, ale wzbogacony zostanie o elementy elektroniczne.

Nowy zegarek Tag Heuer będzie liczył kroku i wyposażony zostanie w moduł geolokalizacji. Nie będzie przy tym przypominał przy tym innych smartwatchy dostępnych w sprzedaży, takich jak Moto 360. Klienci mają mieć wrażenie, że noszą na ręku zwykły zegarek, a nie urządzenie nafaszerowane elektroniką.

Twórcy zegarków nie są jednak niezadowoleni z wejścia Apple na rynek zegarków. Są wręcz przekonani, że klienci po zakupie Apple Watch przyzwyczają się do noszenia zegarka, a potem wybiorą klasyczny model właśnie od takich firm jak Tag Heuer. Nad swoimi smartwatchami pracuje również Swatch.

źródło: recode.net