Tajemnice Tokio

16 lutego w Japoni rozpoczynają się targi Macworld Expo. Tego samego dnia Steve Jobs w oficjalnym wystąpieniu przedstawi najnowsze produkty Apple'a

Choć szczegóły pozostają tajemnicą, wszystko wskazuje na to, że w Tokio zadebiutuje nowy PowerBook. Przenośny komputer miał być pokazany już w styczniu, jednak z powodów technicznych, przesunięto datę jego prezentacji. Co nowego znajdzie się w ulepszonym laptopie Apple'a?. Najprawdopodobniej komputer zostanie wyposażony w procesor G3 o prędkości 500 MHz, szybszą systemową szynę danych, porty USB/FireWire i miejsce na kartę AirPort. Podobnie jak w innych Macintoshach w nowym PowerBooku znajdziemy płytę główną projektowaną w technologii UMA. Projektanci Apple'a tradycyjnie zadbali również o nietuzinkowy wygląd komputera - ma przypominać nieco iBooka, jednak oryginalna kolorystyka ulegnie zmianie.

Do grona iMaków dołączy zapewne model z 17-calowym monitorem. Na początek w nowy ekran wyposażony zostanie prawdopodobnie tylko najdroższa wersja - iMac DV SE. To jednak nie koniec ulepszeń, które zamierza wprowadzić Apple do komputerów stacjonarnych. Procesory Maków G4 zostaną wreszcie przyspieszone o 50 Mhz. Zapewne zobaczymy też nową wersję Mac OS-a - Mac OS 9.1.

Japończycy uwielbiają elektroniczne zabawki, więc Tokio wydaje się być właściwym miejscem na prezentację gadżetów. Kto wie, czy już wkrótce nie zobaczymy tajemniczego następcy Newtona, działającego na bazie oprogramowania Palma.


Zobacz również