Tajemniczy Ubisoft

Nie da się ukryć, że firma potrafi stworzyć wokół siebie otoczkę tajemniczości. Ubisoft nie rozpieszcza graczy informacjami o swoich przyszłych produktach. A trzeba przyznać, że zapowiada się ciekawie..

W świecie gier pojawiła się ostatnio tendencja do wypuszczania tytułów w których sam gracz mógłby wykazać się kreatywnością i stworzyć jej część. Ubisoft zachęcony tym nurtem także postanowił stworzyć tytuł działający na takiej zasadzie.

Szef Ubisoftu - Yves Guillemot - oświadczył ostatnio na Interactive Festiwal w Edynburgu, że jego firma ma w planach wydanie gry, której większość stanowić będzie materiał stworzony przez graczy. Celem firmy ma być w tym wypadku upewnienie się, że to właśnie fani byliby twórcami.

Szef Ubisoftu podkreślił, że chce aby uznani gracze-twórcy mogli być nagradzani przez społeczność gry. Według niego zmotywuje to uzdolnionych fanów do jeszcze większego poświęcenia. Dodatkową nagrodą miałaby być pomoc ze strony samego Ubisoftu. Jeśli twórca posiadałby np. tylko Xboxa, wtedy francuska firma pomogłaby mu przetworzyć materiał tak aby był on dostępny na inne platformy.

Plany Ubisoftu co do tego projektu są dalekosiężne. Według szefa firmy opracowali oni już nawet pewien system "mentorski" pozwalający utalentowanym graczom pomagać nowym w zamian za co dostawali by pewne bonusy.

Niestety firma z Francji nie zdradziła żadnych informacji pozwalających nam się choćby domyślać jakiej gry możemy się spodziewać. Na razie więc nie pozostaje nic innego tylko czekać na rozwój wydarzeń.