Tajemniczy następca HTC One pojawia się w benchmarkach

W sieci pojawiły się wyniki benchmarków, w których nad konkurencją góruje nad topowymi smartfonami innych producentów nieznane wcześniej urządzenie HTC. Dużo wskazuje na to, że mamy tutaj do czynienia z następcą tegorocznego flagowca HTC One.

HTC swój topowy smartfon zaprezentowało na początku tego roku. To nadal świetny telefon, ale dziś odstaje już pod względem specyfikacji od nowych urządzeń konkurencji. Możliwe jednak, że Tajwańczycy trzymają asa w rękawie. Wskazują na to wyniki benchmarku AnTuTu które pojawiają się w sieci, a tajemniczy model oznaczony 0P6B120 będzie najprawdopodobniej zachwycającym pod względem wydajności następcą smartfona HTC One, który w innych przeciekach funkcjonuje pod nazwą HTC M8.

HTC nie komentuje plotek, ale jeśli firma zdecyduje się wydać nowy telefon już teraz, nie będzie to zaskoczeniem. Pod koniec zeszłego roku pojawił się przecież model HTC One X+, który był nieco usprawnioną wersją ówczesnego flagowca. Konkurenci tajwańskiej firmy tworzący urządzenia z Androidem również nie próżnują. Najnowszy Sony Xperia Z1 oraz Samsung Galaxy Note 3 posiadają urządzenia z procesorami Snapdragon 800.

HTC M8 AnTuTu

HTC M8 AnTuTu

W przypadku HTC w Snapdragona 800 nie został wyposażony nawet najnowszy phablet HTC One Max, który za bazę obrał ten sam układ, co mniejszy flagowy model z początku roku. Patrząc na wyniki w AnTuTu urządzenia oznaczonego 0P6B120 jest bardzo prawdopodobne, że najlepszy obecnie układ Qualcomma zawita do nadchodzącego następcy One’a, ale nawet to nie tłumaczy tak dobrego wyniki. Albo tajwański producent czymś zaskoczy, albo wykonał bardzo dobrą pracę pod względem optymalizacji Androida.

źródło: gsmarena.com


Zobacz również