Tajemniczy sprzęt Google: 5 GHz/2.4 GHz WiFi, akumulator...

Firma Google być może zamierza wprowadzić na rynek urządzenie, które nosi obecnie oznaczenie “GG1". Czyżby chodziło o okulary Google Glass?

W bazie Federalnej Komisji Łączności (ang. Federal Communications Commission, FCC) pojawiło się tajemnicze urządzenie Google, które nie zostało przypisane do żadnej kategorii. Wiemy o nim, że jego nazwa to "BLUETOOTH & DTS/UNII a/b/g/n/ac”, natomiast oznaczenie modelu “GG1".

Dodatkowe informacje:

- urządzenie obsługuje 802.11a/b/g/n/ac WiFi 2.4 GHz/5 GHz

- Bluetooth LE

- niewymienialny samodzielnie przez użytkownika akumulator

- zasilacz AC i kabel USB, który pozwala po podłączeniu do komputera PC na "ładowanie oraz transfer danych"

O co może chodzić?

1. Pierwszym "podejrzanym" wydaje się tutaj nowy Chromecast, który wedle nieoficjalnych doniesień powinien trafić na rynek w III kwartale. Niewymienialny akumulator zdaje się jednak dyskwalifikować tę kandydaturę.

2. Nowa wersja okularów Google Glass (projekt został na początku 2015 roku zawieszony, lecz Google obiecało, że po przeanalizowaniu zebranych danych wprowadzi na rynek konsumenckie "smartokulary"), na co może wskazywać wspomniane oznaczenie modelu GG1. Jeżeli tak faktycznie jest, mam nadzieję, że Google zadba o zapewnienie dłuższego czasu pracy na baterii oraz przygotuje akceptowalną dla "zwykłych" konsumentów cenę.