Tajemniczy tablet od HTC, którym może być Nexus 9, pojawia się w dokumentacji FCC

HTC Nexus 9 czyli najnowszy tablet tajwańskiego producenta projektowany przy wsparciu Google ma zadebiutować już niedługo.

Firma z Mountain View zapowiedziała Androida L w czerwcu tego roku na konferencji Google I/O. Spodziewany termin debiutu nowej edycji systemu operacyjnego do smartfonów i tabletów to koniec października. Razem z nową wersją oprogramowania mają zostać zaprezentowane dwa zupełnie nowe urządzenia z linii Nexus.

Razem z Androidem L mają pojawić się nowy smartfon produkcji Motoroli o nazwie Nexus 6. Oprócz tego do sprzedaży może trafić Nexus 9, czyli tablet produkcji HTC. Plotki o tym urządzeniu pojawiły się już w maju przed konferencją Google I/O, na której zaprezentowana została pierwsze rozwojowa wersja Androida L oraz inteligentne zegarki oparte o platformę Android Wear.

Google nie pokazało światu w czerwcu nowego tabletu, ale ma szansę nadrobić to w tym miesiącu. Jak donosi serwis androidcentral.com, w bazie Federalnej Komisji Łączności (ang. Federal Communications Commission, FCC) pojawiły się wzmianki o nowym tablecie. Urządzenie zgłoszone przez HTC oznaczone jest tajemniczym ciągiem znaków w postaci 0P82100.

To samo oznaczenie pojawiało się już wcześniej w kontekście plotek o nowym tablecie. HTC Nexus 9 ma być według informacji, które krążą po sieci, bardzo wydajnym urządzeniem. Tablet ma mieć aluminiową obudowę i ma być wyposażony w procesor Nvidia K1 wspierany przez 2 GB RAM. Sprzęt ma trafić na rynek w przynajmniej dwóch wariantach, z czego droższa wersja wyposażona zostanie w slot na kartę SIM.