Tajna broń AMD

Największy konkurent Intela uważa, iż jego najnowszy chip Athlon 750 MHz stanie się przebojem na miarę Pentium III.

AMD zapowiada, iż odzyska pozycję lidera w produkcji najszybszych procesorów. Przyczyni się do tego zapowiadana na najbliższy poniedziałek premiera najnowszego układu Athlon 750 MHz.

W początkowym okresie produkcji układy z serii Athlon nie spotkały się ze znaczącym popytem. Brak płyt głównych do tych procesorów był przyczyną małego zainteresowania najnowszymi układami AMD. Sytuacja jednak wydaje się zmieniać na korzyść AMD. Ostatnio na rynku komputerów PC gwałtownie wzrosła podaż na desktopy wyposażone w układy Athlon. W znacznej mierze jest to spowodowane brakiem dostatecznej liczby Pentium III, z których produkcją Intel nie nadąża. Daje to AMD szansę na sprzedaż większej liczby swoich układów, gdyż zapotrzebowanie rynku na komputery o dużej wydajności utrzymuje się na wysokim poziomie.

W ostatnim okresie AMD poniósł poważne straty finansowe, jednak w ciągu kilku minionych tygodni obroty koncernu wzrosły. Kierownictwo zapowiada, że jeśli trend taki się utrzyma, straty zostaną zniwelowane, a być może nawet będzie osiągnięty niewielki zysk. "Komputery z procesorami Athlon 750 MHz pojawią się jeszcze przed końcem roku. W nadchodzącym kwartale spodziewamy się uzyskać dobre wyniki. Zapotrzebowanie na produkty z logo AMD jest naprawdę duże" - stwierdził Jerry Sanders, szef firmy.

Więcej informacji: www.news.com