Tajne operacje

Red Storm Entertaiment przygotował dla nas kolejną pozycję z cyklu Rainbow Six, czyli Covert Operations Essentials.

Trzeba uczciwie przyznać, że seria Rainbow Six odniosła oszałamiający wręcz rynkowy sukces. Nic więc dziwnego, że jej twórcy ciągle przygotowują jakieś dodatki. Najnowszym z nich jest właśnie powielany w tłoczni Covert Operations Essentials.

Podobnie jak w przypadku poprzednich części, tak i tym razem staniemy na czele elitarnego oddziału antyterrorystycznego, którego zadaniem jest ukończenie wielu misji. Odnośnie do tych ostatnich, to poziom trudności został nieźle wygórowany, co gwarantuje wiele godzin rozgrywki. Nie można zapomnieć o pojawieniu się w arsenale kilkunastu nowych narzędzi bojowych oraz wielu usprawnień w engine gry i algorytmach sztucznej inteligencji. Do tego dochodzi jeszcze interesująca opcja nazwana Officer Candidate School, umożliwiająca przejście kompleksowego treningu w szkole jednostek specjalnych.

Całość uzupełnia wirtualna encyklopedia terroryzmu, obejmująca okres od 1970 r. do czasów obecnych. W jej skład wchodzą m.in. autentyczne filmy wideo z akcji, wywiady i katalog broni. Rainbow Six: Covert Operations Essentials trafi na sklepowe półki pod koniec przyszłego tygodnia.


Zobacz również