"Tajny" monitor

Japońska firma Koshida opracowała monitor LCD, na którym obraz widoczny jest dopiero po włożeniu specjalnych okularów - dzięki zastosowaniu technologii PPT (Picture Protect Technology). Urządzenie trafi na rynek 1 grudnia.

Zaprezentowany przez Koshidę wyświetlacz ML-155TCS-PPT jest 15-calowy, jego cenę ustalono na 2440 USD. Urządzenie skonstruowano tak, że osoba, która nie będzie korzystała ze sprzedawanych wraz z monitorem okularów, zobaczy na nim jedynie pusty, jasny obraz.

Przedstawiciele firmy sądzą, że wyświetlaczem zainteresowani będą np. producenci bankomatów, najróżniejszych terminali komputerowych, ale także biznesmeni, chcący zabezpieczyć przed wścibskimi dokumenty nad którymi właśnie pracują.

Efekt "niewidzialności" obrazu uzyskano pokrywając wyświetlacz specjalnym filtrem; co ciekawe, każdy monitor może być "kompatybilny" tylko z jedną parą okularów. Przedstawiciele Koshidy poinformowali, że zamierzają również wprowadzić na rynek wyświetlacze, w których "niewidzialność" będzie można wyłączyć oraz takie, w których okulary będą potrzebne tylko do oglądania części ekranu.