Tajwańska firma AU Optronics stworzyła wyswietlacz AMOLED WQHD

Producent jako pierwszy na świecie osiągnął taką jakość, tworząc ekran o przekątnej 5,7-cali, pozwalający na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Przeznaczony jest dla smartfonów.

Zagęszczenie pikseli wynosi 513 ppi, co pozwoli na hiperrealistyczną ostrość oraz doskonałą jakość obrazu. Oprócz tego firma zaprezentowała światu także mający zaledwie 0,57 mm grubości ekran o rozmiarze 5-cali i jakości 720p. Ekrany będą posiadać wsparcie dla 10-punktowego dotyku. Producent nie zapomina także o smartwatchach i pod ich kątem pracuje nad stworzeniem panelu 1,6-cali. Wyświetlacze o tej jakości obrazu to z pewnością wspaniała informacja dla miłośników gadżetów, jednak nie należy zapominać o tym, że będą one zdecydowanie droższe od aktualnie dostępnych urządzeń.

Tajwańska firma AU Optronics stworzyła wyswietlacz AMOLED WQHD

Wyższa cena weźmie się m.in. z konieczności zastosowania naprawdę silnych procesorów, ale dla równowagi wyświetlacze będą posiadać niższe zapotrzebowanie na energię, co wpłynie pozytywnie na żywotność akumulatorów. Nie wiadomo jeszcze, jacy producenci będą korzystać z najlepszego aktualnie AMOLED-a na rynku.

Zobacz również:

  • Ranking smartfonów do 1500 zł [Edycja 2021]
  • OPPO INNO DAY 2021 już 14 i 15 grudnia!
  • Tani tablet dla dzieci 2021/2022 [RANKING]