Tajwański raj sprzętowców

Foxconn z wzorcową płytą dla AMD AM2

Tajwański raj sprzętowców

Foxconn zapowiada odważne wkroczenie do segmentu najlepszych płyt głónych i kart graficznych. Na początek opracował wzorcową płytę z chipsetem NVIDIA nForce 590 SLI

Tajwański raj sprzętowców

Płyta główna Foxconn C51XEM2AA - wzorcowy model wybrany przez NVIDIĘ

Tajwański Foxconn, producent do tej pory kojarzony z produktami OEM (wytwarza większość płyt głównych do markowych komputerów, np. HP czy Dell) zapowiedział dynamiczne wkroczenie na rynek klientów indywidualnych. Firma nie tylko oferuje opatrzone własną marką płyty główne, obudowy, układy chłodzenia, lecz od teraz także karty graficzne. Na konferencji prasowej, która miała miejsce na Computeksie, Foxconn wraz z NVIDIĄ, AMD, Doby oraz producentem pamięci Corsair oficjalnie zaprezentowali płytę główną C51XEM2AA, która zdaniem zebranych przedstawicieli jest jedną z najlepszych o ile nie najlepszą płytą główną dla procesorów AMD AM2. Więcej o tym modelu i prezentacji Foxconna pisaliśmy tutaj.

AMD - notebooki z X2 już są

Na Computeksie AMD nie pokazało niczego specjalnego, może poza kilkoma komputerami opatrzonymi logiem AMD Live!, które są dowodem na to, że platforma cyfrowej rozrywki domowej AMD jednak istnieje nie tylko "na papierze". Live! zrobił jednak przeciętne wrażenie, bo póki co nie wnosi oprócz nazwy nic ciekawego. Nie ma specjalnych treści dla użytkowników tych platform, komputery Live! jakie zobaczyliśmy w Taipei także nie przekonują do ich zakupu. Większość to standardowe "blaszaki" minitower lub niczym nie wyróżniające się od typowych barebone Shuttle'a, które niewiele osób chciałoby postawić obok telewizora w pokoju.

Zobacz również:

  • Jaki grill elektryczny do domu i na balkon? Jaki grill elektryczny wybrać? Wskazujemy najciekawsze oferty
Tajwański raj sprzętowców

Komputer "salonowy" Live! wg. HP. Projekt moim zdaniem do poprawki

Tajwański raj sprzętowców

AMD Live ! w innym wydaniu. Dużo lepiej niż u HP lecz także mało odkrywczo.

Czekamy na ciekawsze propozycje, jak choćby wprowadzony wczoraj do sprzedaży w Polsce Acer Idea ViiV. Bardzo interesująco prezentowała się za to wystawka AMD złożona z notebooków wyposażonych w najnowsze, dwurdzeniowe procesory AMD 64 Turion X2. Tu znaleźliśmy naprawdę fajne komputery Acer Ferrari, eleganckie notebooki Asusa, Fujitsu Siemens czy MSI. Miejmy nadzieję, że te ciekawe notebooki szybko trafią do polskich sklepów. Są dużo mniejsze niż wcześniejsze modele z Athlonami 64 Mobile i z pierwszych testów wynika, że mogą być alternatywą dla komputerów z Intel Core Duo.

Tajwański raj sprzętowców

Wystawka notebooków z procesorami AMD Turion 64 X2. Małe i szybkie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: